OZ Chováme doma

04.03.2019 00:41

Propagujeme a podporujeme chov hospodárskych zvierat, tradičné poľnohospodárstvo, ľudové zvyky a tradície a pozitívny vzťah k prírode a životnému prostrediu.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 50361678
Sídlo: Čierne 305, 023 13 Čierne
Bankové spojenie: SK29833000000­02701043432
Adresa webovej stránky: www.chovamedoma.sk
Kontakt: info@chovamedoma.sk
Oblasť pôsobenia: zvieratá

Aktivity a projekty:

Pre deti na školách a v škôlkach realizujeme prednášky a besedy na tému “Aby sa gazdovať nezabudlo”. Skúsení chovatelia deťom odovzdajú svoje poznatky a skúsenosti s chovom hospodárskych zvierat. Jednoduchou a pútavou formou predstavia, čo všetko zahŕňa starostlivosť o zvieratá a aký význam má chov zvierat i v dnešnej dobe.

Organizujeme podujatie Chovateľský deň v skanzene, ktoré sa koná každý rok v lete v skanzene Vychylovka na Kysuciach. Ponúka možnosť na jednom mieste vidieť naše národné plemená hospodárskych zvierat a psov, folklórne vystúpenia a ukážky remeselnej a ľudovo-umeleckej tvorby. Zriadili sme stránku www.chovamedoma.sk, ktorá je určená chovateľom, drobným farmárom a gazdom. Poskytujeme na nej rady, tipy, odporúčania a odpovede na otázky v oblasti chovu hospodárskych zvierat. Obsahuje články o jednotlivých plemenách domácich zvierat, rady ohľadne ich chovu, rozhovory s farmármi, poradňu s odpoveďami na konkrétne otázky a prehľad tematických podujatí. Svoje si tu nájdu nielen skúsení chovatelia.

Poskytujeme bezplatné poradenstvo v oblasti chovu hospodárskych zvierat a poľnohospodárstva.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2018:

V roku 2018 sme zrealizovali ďalší ročník podujatia Chovateľský deň v skanzene, národnú prezentačnú výstavu slovenských plemien hospodárskych zvierat. Na podujatí pútavou formou predstavujeme širokej verejnosti naše národné plemená hospodárskych zvierat, folklór a remeslá priamo v priestoroch skanzenu. Deti si mohli okrem iného vyskúšať ako sa dojí krava, alebo sa povoziť na koňoch.

Rozbehli sme portál www.chovamedoma.sk, kde poskytujeme rady a užitočné informácie pre začínajúcich, ale aj skúsených chovateľov, farmárov a gazdov.

Prečo dať daň práve nám:

Naše aktivity môžeme realizovať len vďaka našim podporovateľom. Ak sa rozhodnete venovať nám 2% z dane, pomôžete napĺňať poslanie nášho združenia. V tomto roku plánujeme realizovať ďalšie besedy a workshopy s deťmi na tému Aby sa gazdovať nezabudlo. Usporiadame ďalší ročník podujatia Chovateľský deň v skanzene. Naďalej budeme poskytovať poradenstvo v oblasti chovu hospodárskych zvierat prostredníctvom nášho portálu www.chovamedoma.sk. Chceli by sme tiež vydať knihu o našich národných plemenách zvierat.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
56,99
Flower box čierny šesťhran červené ruže

Flower box čierny šesťhran červené ruže

42,99
Sweet červené ruže a hypericum

Sweet červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk