Národné centrum sclerosis multiplex, n.o.,

13.03.2019 00:23

Národné centrum sclerosis multiplex je nezisk. org., ktorej cieľom je poskytovať sociálne služby s rehabilitáciou špecializovanou na SM všetkým Slovákom s SM.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 42092175
Sídlo: Kukučínova 1780/1, Sabinov 08301
Bankové spojenie: SK29090000000­00504664097
Adresa webovej stránky: www.ncsm.sk
Kontakt: juliana.ilencikova@yahoo.com 0903 904 418
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

SM- Sclerosis multiplex / Skleróza multiplex / Roztrúsená skleróza / postihuje prevažne mladých ľudí najčastejšie medzi 18 – 38 rokom života. Poškodzuje obal nervu kdekoľvek v organizme, človek stráca silu v končatinách, stráca rovnováhu a nezriedka je už v mladom veku odkázaný na používanie barlí a invalidného vozíka. Zatiaľ na SM neexistuje liek, avšak, podľa výskumov – rehabilitácia je pri liečbe SM najúčinnejšia. Národné centrum SM už teraz poskytuje terénne služby krízovej intervencie, sociálne poradenstvo, zamestnáva ZŤP ľudí v chránenej dielni. Po rekonštrukcii budovy, ktorú sme dostali do dlhodobého prenájmu od Prešovského samosprávneho kraja, bude NCSM poskytovať sociálne služby s rehabilitáciou špecializovanou na SM pobytovou formou. NCSM je členom Partnerstva sociálnej inklúzie subregiónu Šariš a členom Európskej organizácie na rehabilitáciu SM /RIMS www.eurims.org

NCSM spolupracuje s Európskou platformou Sclerosis multiplex /EMSP www.emsp.org/, s Medzinárodnou federáciou SM, s Klubom SM v Prešove a s ďalšími organizáciami SM na Slovensku.

NCSM je zaradené do Komunitného plánu Mesta Sabinov a do Akčného plánu okresu Sabinov. Čo to znamená? Znamená to, že Úrad Vlády SR podporí finančne rekonštrukciu budovy a fungovanie NCSM. V auguste sme pomocou ÚPSVaRu v Prešove zriadili v NCSM Chránenú dielňu pre ZŤP občanov.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2018:

2% získané v roku 2018 sme použili na čiastočnú rekonštrukciu prízemia – na sfunkčnenie objektu – zavedenie rozvodov- elektrina, plyn, voda, kúrenie. Vybudovali sme rampu pre vozíčkarov, vymaľovali vnútorné priestory prízemia a vybavili sme ich nevyhnutným nábytkom.

Prečo dať daň práve nám:

V októbri sme podpísali Dohodu s Úradom vlády SR o poskytnutí príspevku na projektovú dokumenáciu. Budeme sa uchádzať o eurofondy a potrebujeme 150 000 Eur na spoluúčasť. V NCSM si nájdu svoj domov a opateru osamelí ľudia s touto chorobou, ktorí si vyžadujú neustálu starostlivosť. NCSM bude slúžiť aj ako školiace centrum pre rodiny s SM, opatrovateľov, študentov, zamestnávateľov… Na sfunkčnenie NCSM čaká viac ako 15 000 pacientov s SM na Slovensku. Nič takého tu ešte neexistuje. Vďaka Vašej pomoci sa nám to určite podarí.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
71,99
Flower box vintage kocka "L" červené ruže

Flower box vintage kocka "L" červené ruže

29,99
Sweet farebné tulipány pure

Sweet farebné tulipány pure

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk