Nedonosené dieťa

08.04.2019 23:18

O.Z. pomáha od roku 1997 skvalitňovať zdravotnú starostlivosť a komfort tých najmenších pacientov na Novorodeneckej klinike M. Rusnáka SZU a UNB Antolská.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 30808421
Sídlo: Antolská 11, 851 07 Bratislava
Bankové spojenie: SK97 0200 000­0 0001 7383 8­012
Adresa webovej stránky: www.novorodenciantolska.sk
Kontakt: info@novorodenciantolska.sk
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Občianske združenie Nedonosené dieťa sa podieľa na zakúpení prístrojov, zdravotníckych pomôcok a odbornej literatúry, edukácii personálu a príprave podujatí zameraných na problematiku predčasne narodených detí, zdravotníkov a rodičov.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2018:

  • inkubátory
  • výhrevné postieľky
  • prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu
  • prístroje na podpornú ventiláciu
  • monitory vitálnych funkcií

Prečo dať daň práve nám:

V našej širokej spádovej oblasti nielen bratislavských pôrodníc, ale aj ďalších od Skalice, Myjavy, cez Trenčín až po Považskú Bystricu a Bojnice sa ročne narodí okolo 15 000 novoro­dencov, z toho je asi každé 9 narodené predčasne. Naša starostlivosť je zameraná na predčasne narodené deti a v súčasnej dobe pracujeme na projekte, aby mamy najmenších bábätiek mohli byť nablízku svojim ratolestiam. Títo statoční bojovníci sú často v ohrození života a podporu matky veľmi potrebujú. Po pôrode však mamičky odchádzajú z nemocnice domov, lebo kapacity pre hospitalizáciu mamičiek nie sú k dispozícii. Počas niekoľkomesačnej hospitalizácie bábätiek musia potom mamičky cestovať z diaĺky. Kontakt matky s dieťaťom je významným faktorom pre zlepšenie prognózy nezrelých detí. Plánujeme vytvoriť oddelenie pre matky , mohli byť priamo v našej nemocnici.

Pomôžte nám podporiť najmenších!

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Sweet ružové pivónie s kamilkami

Sweet ružové pivónie s kamilkami

59,99
Grande ružové ruže

Grande ružové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk