Ronald McDonald House Charities, n.o.

Pomáhame zlepšovať podmienky hospitalizácie chorých detí v slovenských nemocniciach a vytvárať zázemie pre ich rodiny, aby im mohli byť vždy nablízku.

09.02.2021 00:11
Ronlad McDonald House Charities, n.o.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 36077496
Sídlo: Lamačská cesta 5278/1A, 841 04 Bratislava
Bankové spojenie: SK39 1100 000­0 0029 4403 8­072
Adresa webovej stránky: http://rmhc.sk
Kontakt: info@rmhc.sk, +421 915 878 663
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Veríme, že láska a podpora rodiny sú pre malých pacientov to najdôležitejšie. Preto nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities od roku 2003 pomohla už v 11 nemocniciach na Slovensku s rekonštrukciou detských oddelení, nákupom prístrojov a vytváraním zázemia pre rodiny hospitalizovaných detí, a to celkovou sumou 660 000 eur.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

V roku 2020 sme dokončili rozsiahlu dvojročnú rekonštrukciu siedmich oddelení v Národnom ústave detských chorôb na bratislavských Kramároch. Úplne boli zrekonštruované priestory herní, tried, jedální a spoločenských miestností. Ročne tak len v tejto nemocnici pomôžeme viac ako 9100 hospitali­zovaným deťom.

Prečo dať daň práve nám:

V slovenských nemocniciach chceme prispieť k ďalšiemu potrebnému skvalitneniu starostlivosti o malých pacientov: Tento rok začíname s prípravou programu Rodinná izba Ronalda McDonalda, ktorý v najbližšom období chceme realizovať v štyroch nemocniciach na Slovensku. Rodinná izba je to špeciálny priestor, ktorý slúži rodinám priamo v nemocnici, len kúsok od nemocničného lôžka ich dieťaťa. Tu si môžu členovia rodiny doplniť energiu, dať si drobné občerstvenie, osprchovať sa alebo si odpočinúť, aby mohli byť silní pre svoje deti.

Program Rodinná izba už úspešne funguje v 263 nemocniciach po celom svete.

Rodina nablízku je ten najlepší liek: Vychádza z konceptu na rodinu orientovanú starostlivosť, ktorá je zameraná na podporu celej rodiny v nemocničnom prostredí tak, aby rodinám uľahčila zvládať ťažkú situáciu a boli dostatočne informovaní a mohli prevziať aktívnu rolu v starostlivosti a liečbe o svojho milovaného blízkeho.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane