Klub vojenskej histórie Svoboda

16.02.2021 00:02

Veríme, že pripomínaním si a nezabúdaním na neľahké udalosti z našej histórie, dokážeme zachovať odkaz pamätníkov tak, aby sa ťarchy dejín už nemuseli opakovať.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42245141
Sídlo: Ruskov 80, 044 19 Ruskov
Bankové spojenie: SK83 0200 000­0 0032 1293 2­751
Adresa webovej stránky: https://www.kvhsvoboda.sk/
Kontakt: info@kvhsvoboda.sk
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Pravidelne organizujeme rôzne kultúrno-spoločenské akcie, zamerané na československú vojenskú históriu. Zhromažďujeme rôzne historické artefakty za účelom ich prezentácie a výstav. Aktívne sa stretávame s veteránmi z bojov a pamätníkmi rôznych historických udalostí, snažiac sa zachovať našu orálnu a písomnú históriu. Venujeme sa tiež bádateľskej a publikačnej činnosti.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Prostriedky získané z Vašich darov používame na rozvoj činností nášho občianskeho združenia. Veríme, že pripomínaním si a nezabúdaním na dôležité a neľahké udalosti z našej histórie, dokážeme zachovať odkaz pamätníkov tak, aby sa ťarchy dejín už nikdy nemuseli opakovať.

Náš klub je oficiálnym vojensko-historickým združením pomenovaným po Ludvíkovi Svobodovi, legionárovi, veliteľovi československých jednotiek na východnom fronte, neskôr ministrovi národnej obrany a siedmom prezidentovi Československa.

Ďakujeme za Vašu podporu!

Prečo dať daň práve nám:

Už od roku 2011 sa venujeme československej vojenskej histórii 20. storočia. Pravidelne organizujeme verejné kultúrno-spoločenské akcie. Zhromažďujeme historické artefakty za účelom ich prezentácie a výstav. Aktívne sa stretávame s veteránmi z bojov a pamätníkmi rôznych historických udalostí, snažiac sa zachovať našu orálnu a písomnú históriu. Venujeme sa bádateľskej a publikačnej činnosti, v ktorej sa zameriavame predovšetkým na neznáme a zabudnuté osudy z východného Slovenska a Podkarpatskej Rusi a tiež spolupracujeme na rôznych historických projektoch, s cieľom zachovania nášho kultúrneho dedičstva, histórie a odkazu našich predkov.

Ste tiež presvedčení, že tieto a mnohé ďalšie spomienky by mali byť zachované? Vidíte zmysel v rozprávaní príbehov a pripomínaní si tých, ktorí sa neváhali postaviť zoči-voči zlu? Pomôžte nám v tom.

Podporte nás svojimi 2 percentami.

Ďakujeme

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku