Tradícia - Združenie priateľov kultúrnych tradícií Dražoviec

18.02.2021 00:08

Občianske združenie sa zameriava na zachovanie a rozširovanie kultúrneho dedičstva (ľudové piesne, tanečné prvky, výtvarné prejavy, och. divadlo, ľudový odev).

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42048346
Sídlo: Nitra- Dražovce, Kultúrna15
Bankové spojenie: 2235620254/0200 VUB
Adresa webovej stránky: -
Kontakt: 0907784477, mirka.zaujcova@gmail.com, Ing. Miroslava Zaujcová, Kultúrna 15, Nitra- Dražovce, 94901, predsedníčka OZ Tradícia
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

OZ, hlavne prostredníctvom Folkl. sk. Tradícia dáva do povedomia MČ a okolia zaujímavosti bývalej , samostatnej obce, teraz MČ Nitry, kultúrne dedičstvo Dražoviec, piesne, Ľudový odev, ktorý je jedinečný a málo známy, zvyky počas roka, rodinné zvyky. Výtvarné prejavy obyvateľov. Nadväzuje na tradíciu ochotníckeho divadla, ktoré sa hralo v obci viac ako pred 100 rokmi.

Činnosť je pravidelná. Tvoríme programy,o ktoré je záujem aj v širokom okolí. Pravidelne poriadame fašiangové pochôdzky, kde prezentujeme tradičné ľudové masky, program: Sviatok nového chleba – zameraný na bohatstvo zvykov a piesní počas a na konci žatvy a sme spolurealizátori programov s inými záujmovými združeniami a organizáciami MČ. Pozývajú nás na vystúpenia do Nitry, jej okolia, v NSK, ale aj na mnohé miesta Slovenska, ale aj do zahraničia.

Udržujeme kultúrne styky s krajanmi v Maďarsku, Srbsku, Chorvátsku , Rumunsku,ale aj s kultúrnymi kolektívmi v Slovinsku. Mesto Nitra nás ako predstaviteľov tradičnej miestnej kultúry vysiela na reprezentáciu do partnerských miest.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Príspevok 2% sme použili na doplnenie ľudového odevu a dopravu na vystúpenia.

Prečo dať daň práve nám:

Aby sme mohli čo najdlhšie prezentovať rôznymi koncertmi a podujatiami kultúrne bohatstvo a rozširovať povedomie o Dražovciach, ktoré sú zaujímavé nie len z kultúrneho hľadiska, ale zaujímavé aj z pohľadu turistického ruchu

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku