DOBRÝ ANJEL, n. o.

18.02.2021 01:02

DOBRÝ ANJEL je nezisková organizácia, ktorá pomáha rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo niektoré z detí trpí na rakovinu alebo inú ťažkú chorobu.

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 37887319
Sídlo: Karpatská 3256/15, 058 01 Poprad
Bankové spojenie: SK78 0200 000­0 0021 9725 8­257
Adresa webovej stránky: https://dobryanjel.sk/
Kontakt: info@dobryanjel.sk
Oblasť pôsobenia: sociálne

Aktivity a projekty:

DOBRÝ ANJEL je Systém, s ktorým môžu až desaťtisíce darcov, Dobrých anjelov, malými pravidelnými mesačnými príspevkami každý mesiac finančne pomáhať až tisíckam chorých. Cieľom neziskovej organizácie DOBRÝ ANJEL je, aby chorý človek a jeho rodina dostávali pravidelnú mesačnú finančnú pomoc okolo 145 EUR. Mesačný príspevok môže aspoň trochu pomôcť preklenúť finančnú tieseň, do ktorej sa veľmi často dostávajú ľudia a ich rodiny v dôsledku choroby.

Okrem finančnej pomoci zapájame komunitu DOBRÉHO ANJELA do projektov, kde deti môžu kreatívne tvoriť, dospelý sa môžu zapojiť do športových podujatí alebo podporiť rodiny iným spôsobom. Jeden z podobných projektov bola súťaž, v ktorej deti navrhli dizajn hokejovej helmy pre populárneho brankára Júliusa Hudáčeka. Po hokejovej sezóne túto prilbu vydražíme a získané financie prerozdelíme medzi rodiny DOBRÉHO ANJELA.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Všetky dary získané z 2% z dane sme prerozdelili do posledného centu medzi rodiny zo Systému DOBRÝ ANJEL. Postarali sme sa o to, aby tieto rodiny nemuseli riešiť rozhodnutia, či budú platiť účty alebo lieky a rehabilitácie. Najčastejšie výdaje rodín, kde sa ich člen lieči na rakovinu alebo dieťa na inú ťažkú chorobu, sú náklady na cestovanie do nemocnice alebo za lekárom, poplatky za pobyt v nemocnici rodiča s dieťaťom, vitamíny, doplatky za lieky, rehabilitácie alebo zdravotné pomôcky.

Prečo dať daň práve nám:

Pretože jedinečnosť DOBRÉHO ANJELA stojí na týchto 3 pilieroch:

  1. Pomáha pravidelne každý mesiac. Systém DOBRÝ ANJEL umožňuje tisícom darcov, Dobrým anjelom, pravidelne každý mesiac finančne pomáhať stovkám rodín vo finančnej tiesni. Pravidelná pomoc je dôležitá, pretože rodiny žijú dlhodobo so zníženým príjmom kvôli liečbe a ich úspory sa rýchlo vyčerpajú.
  2. Príspevky doručuje chorým do posledného centu. Systém DOBRÝ ANJEL rozdeľuje všetky dary získané od tisícok Dobrých anjelov, ktoré získal z predchádzajúceho mesiaca, rovným dielom stovkám rodín do posledného cestu. Príspevky sú zasielané rodinám v prvý pracovný deň. Všetky prevádzkové náklady na chod neziskovej organizácie DOBRÝ ANJEL sú hradené z peňazí Partnerov Systému DOBRÝ ANJEL.
  3. Darca vždy presne vie, komu pomáha. Každý darca, Dobrý anjel, má vlastné Anjelské osobné číslo a heslo, ktoré mu umožňuje prístup na jeho Osobný účet na www.dobryanjel.sk. Na ňom môže sledovať, aká je aktuálna výška jeho príspevkov. Darca tam tiež vidí mená, adresy a životné príbehy ľudí, ktorým Systém DOBRÝ ANJEL doručuje jeho príspevky.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku