Medziriadky

18.02.2021 01:24

Literárna platforma, ktorá vzdeláva mladých autorov a pomáha im na ceste k debutu.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42200491
Sídlo: Donovaly 12
Bankové spojenie: SK35 0200 000­0 0027 1953 2­154
Adresa webovej stránky: http://medziriadky.sk
Kontakt: sutaz@medziriadky.sk
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Každoročne organizujeme letnú školu literatúry pre 50 mladých autorov, kde majú možnosť zažiť rozbory svojich textov a rozmanité workshopy. Ich tvorbu celoročne propagujeme autorskými čítaniami v spojení s etablovanými autormi a inými aktivitami.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

2% využívame na udržiavanie účastníckych poplatkov pre súťažiacich v čo najnižších sumách, aby finančná situácia nebola pre nikoho prekážkou. Zároveň vedia pokryť časť poplatkov za stravu, lektorov a prepravu na miesto sústredenia.

Prečo dať daň práve nám:

Medziriadky vychovali množstvo publikujúcich autorov, literárnych kritikov, novinárov a ľudí aktívnych v knižnom svete. Nie sme len literárnou súťažou, namiesto ocenení dávame autorom možnosť vzdelávať sa a vypočuť si dôslednú spätnú väzbu od erudovaných porotcov.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku