Zväz skautov "PLAST" ukrajinsko-rusínskej národnosti na Slovensku

19.02.2021 01:15

Mládežnícka organizácia národnostnej menšiny Rusínov-Ukrajincov vychádzajúca z tradícii svetového ukrajinského skautingu.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 17080673
Sídlo: Košice, Pajorova 14
Bankové spojenie: SK84 0200 000­0 0000 2583 1­572
Adresa webovej stránky: http://karpaty-plast.sk/plast
Kontakt: Svjatoslav Dohovič, sdohovic@gmail.com, 0917 489 642
Oblasť pôsobenia: deti

Aktivity a projekty:

Najväčším projektom je Letný tábor „KARPATY“, ktorý sa v tomto roku uskutoční už 26-krát a každoročne sa ho zúčastňuje stovka detí a mladých ľudí vo veku od 6 do 18 rokov. Sme aj organizátorom skautského tábora „KANAŠ“ (v roku 2021 6. ročník), podporujeme krúžok „PLASTu“ v Košiciach a Nedeľnú školu ukrajinistiky v Košiciach a Bratislave, sme spoluorganizátorom podujatí Ukrajinského národného zboru KAarpaty z Košíc – novoročné koncerty a plesy, vianočné koncerty, slávnostné koncerty počas Dní Ukrajiny a ďalších.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Spolufinancovanie táborov, práce krúžku a nedeľných škôl.

Prečo dať daň práve nám:

Sme jedinou mládežníckou organizáciou Rusínov-Ukrajincov na Slovensku, ktorá sa snaží uchovať tisícročné tradície, národnú identitu, jazyk a kultúru tejto národnostnej menšiny na Slovensku.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku