Ľudová hudba Bystrianka

Uchovávame a šírime nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slov. piesne a ľudovej hudby. Zameriavame sa na autentickú podobu interpretovaných regiónov.

04.03.2021 00:15

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42085829
Sídlo: Sládkovičova 34/11, 059 21 Svit
Bankové spojenie: SK56 0900 000­0 0004 9380 1­745
Adresa webovej stránky: http://www.bystrianka.sk
Kontakt: Mgr. Monika Bobríková, +421 911 131 881, lh@bystrianka.sk
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

ĽH Bystrianka sa zameriava na výchovu mladých a talentovaných muzikantov. Okrem hudobnej zložky združuje aj ženskú spevácku skupinu Bystrianka. Každoročne účinkuje ĽH na množstve domácich festivaloch, slovenský folklór šíri aj za hranicami SK. Temperamentným a zanieteným podaním vždy nadchne množstvo divákov a poslucháčov. Okrem množstva rôznorodých vystúpení sa každoročne zúčastňuje súťažných prehliadok. Spoluúčinkuje aj ako sprievodná hudba folklórnych tanečných skupín.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Časť minuloročných 2% z daní sme použili na zhotovenie nových krojových súčiastok pre ľudovú hudbu a čiastočnej aj spevácku skupinu. Finančné prostriedky z 2% vyzbieraných minulý rok putovali najmä na nahrávanie vianočného CD v štúdiu Videorohaľ v Bardejovskej Novej Vsi, ktoré plánujeme vydať v tomto roku k pripravovanému 30. výročiu nášho vzniku. Nepodarilo sa nám ho vydať v uplynulom roku kvôli nepriaznivej situácii s koronavírusom. Máme pripravený master, fotografie na obal, avšak chýbajú nám finančné prostriedky na výrobu a distribúciu CD.

Prečo dať daň práve nám:

Keďže našu hudbu tvoria iba 4 kmeňoví členovia, je veľmi ťažké uchádzať sa o Vaše 2% z daní v porovnaní s inými združeniami, ktoré majú omnoho viac členov. Keďže žijeme pod Tatrami – v regióne s vysokou nezamestnanosťou, oslovujeme touto cestou aj prispievateľov 2% v iných regiónoch. Máme veľký elán a zanietenie šíriť a uchovávať slovenský folklór, robíme tak už vyše tridsať rokov, nezištne pomáhame mladým muzikantom, zapájame medzi seba aj spevácku a tanečnú zložku. Minulý rok sme plánovali osláviť 30. výročie nášho vzniku, ku ktorému sme chceli usporiadať koncert s krstom nového CD, čo sa kvôli koronavírusu nepodarilo. Všetky finančné prostriedky použijeme na výrobu nosičov vianočného CD: Veríme, že s Vašou pomocou sa nám to podarí!
Ď A K U J E M E !

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane