SOLAR Hvezdáreň Senec

07.03.2021 01:58

Astronomické združenie SOLAR Hvezdáreň Senec

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42157609
Sídlo: Dlhá 24/F, Senec
Bankové spojenie: SK2083300000002400887279
Adresa webovej stránky: http://www.solarastronomy.sk
Kontakt: solar @ solarastronomy.sk
Oblasť pôsobenia: veda

Aktivity a projekty:

Členovia astronomického združenia SOLAR Hvezdáreň Senec v roku 2007 zrekonštru­ovali a prevádzkujú pozorovateľňu na streche Základnej školy Alberta Molnára Szencziho s VJM v Senci. Združenie ponúka večerné pozorovania planét a objektov hlbokého vesmíru, denné pozorovania Slnka a programy v planetáriu.

Astronomické združenia SOLAR Hvezdáreň Senec realizuje rôzne projekty zamerané na propagáciu astronómie:

ASTROPREDNÁŠKY – pravidelné astronomické prednášky pre verejnosť.

PLANETÁRIUM – programy zamerané na propagáciu astronómie a simulácia nočnej oblohy

ASTROŠKOLA – v rámci tohto projektu navštevujeme školské a predškolské zariadenia mesta Senec. Ponúkame deťom priamo v školskom areály možnosť astronomickej prednášky spojenej s pozorovaním nočnej oblohy a denného pozorovania Slnka.

Viac o činnosti združenia, pozorovania, astroprednášky, premietanie v planetáriu, informácie o návšteve hvezdárne a verejných pozorovaniach nájdete na našich web-stránkach.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

  • dofinancovanie slovenského dabingu náučno-dokumentárneho filmu do planetária Neuveriteľný vesmír z produkcie Hvezdárna a planetárium Brno, ktorý finančne podporila nadácia VÚB.
  • rekonštrukcia interiéru hvezdárne – nový koberec.

Prečo dať daň práve nám:

Cieľom astronomického združenia SOLAR Hvezdáreň Senec je vybudovať v Senci metodicko-popularizačné centrum astronómie a pokračovať tak v cieľoch, ktoré boli spomenuté už v roku 1986 v metodických pokynoch pre „Vznik a význam školskej astronomickej pozorovateľne“ . 2% nám pomáhajú zrealizovať rekonštrukciu hvezdárne, údržbu a obnovenie jej vybavenia.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku