Spoločnosť Prometheus - združenie svetských humanistov

10.03.2021 23:46

Organizácia združujúca humanistov – ľudí bez náboženského vyznania, ktorá pôsobí na Slovensku viac ako 30 rokov, od roku 1990.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 30845751
Sídlo: Pod Banošom 14, 974 11 Banská Bystrica
Bankové spojenie: SK69 0200 000­0 0023 7380 6­858
Adresa webovej stránky: http://prometheus.sk
Kontakt: office@prometheus.sk, +421 910 908 418
Oblasť pôsobenia: iné

Aktivity a projekty:

Každoročne organizujeme Deň humanistov na ktorom oceňujeme ľudí, ktorí najviac v danom roku prispeli k obhajobe, propagácii a rozvoju svetského humanizmu na Slovensku. Prevádzkujeme internetovú stránku prometheus.sk i FB stránku https://www.facebook.com/….prometheus/ Organizujeme semináre, stretnutia humanistov. Pripravujeme a šírime rôzne informačné a propagačné materiály týkajúce sa svetského humanizmu. Spolupracujeme s medzinárodnými humanistickými organizáciami Humanists International (HI) a European humanist federation (EHF). V tomto roku organizujeme kampaň k sčítaniu 2021 s cieľom dosiahnuť, aby sa občania bez náboženského vyznania v sčítaní prihlásili k svojej nenáboženskej humanistickej orientácii.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Na financovanie technického zabezpečenia vlastnej internetovej stránky, telefónne a internetové poplatky a organizáciu akcie Oceňovanie humanistov za rok 2020 pri príležitosti Svetového dňa humanistov.

Prečo dať daň práve nám:

Sme najstaršou relevantnou organizáciou svetských humanistov na Slovensku. Obhajujeme práva občanov bez náboženského vyznania, sme členmi a spolupracujeme s najvýznamnejšími svetovými humanistickými organizáciami HI a EHF. Zasadzujeme sa za prehlbovanie demokracie na Slovensku a presadzujeme odluku cirkví od štátu. Nikto z funkcionárov a členov našej spoločnosti nie je za svoju prácu pre organizáciu platený a svoju činnosť financujeme sa iba z členských príspevkov a 2 % dane o ktoré sa týmto uchádzame i tento rok.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku