Klub Nového slova

11.03.2021 00:15

Dobrovoľné záujmové združenie, podporujúce kvalitnú žurnalistiku a trvalú diskusiu o spoločnosti, politike, kultúre, ekonomike a ďalších oblastiach.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 00605051
Sídlo: Vlčkova 26, 811 04 Bratislava
Bankové spojenie: SK8211000000002624852008
Adresa webovej stránky: https://www.noveslovo.sk
Kontakt: PhDr. Emil Polák, editor, e-mail: slovo@noveslovo.sk, tel. 0911 173 409
Oblasť pôsobenia: iné

Aktivity a projekty:

Zabezpečovanie analytického portálu www.noveslovo.sk, organizácia diskusných podujatí (v súčasnosti v online podobe), inšpirovaných aktuálnymi spoločenskými témami, podpora vydávania kníh, organizácia spoločensko-turistického podujatia s názvom Pochod na Malý Slavín (v roku 2021 sa uskutoční 29. ročník) pri príležitosti oslobodenia Československa od fašizmu a organizácia každoročného spomienkového podujatia na Vlada Clementisa s názvom Clementisovou cestou (1. ročník sa uskutočnil ešte v roku 1986; obe podujatia v spolupráci s partnermi), udržiavanie medzinárodných kontaktov, výmena informácií medzi členmi Klubu Nového slova, t. j. medzi príslušníkmi socialisticky a demokraticky orientovanej inteligencie (najmä publicistov, politológov, filozofov, ekonómov, kultúrnych pracovníkov, pedagógov, vedcov, študentov a pod.)

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Na technickú prevádzku stránky www.noveslovo.sk (redakčná práca a autorské príspevky nie sú honorované) a na organizáciu „klasických“ a online diskusných podujatí a ich videozáznamy, na podporu knihy Emila Poláka Ako sme (ne)robili perestrojku a knihy Oľgy Gáfrikovej Leopold Podstupka, povolaním šéfredaktor.

Prečo dať daň práve nám:

… pretože www.noveslovo.sk a podujatia Klubu Nového slova si ctia poctivú a pravdivú diskusiu a výmenu informácií, nadväzujúc na najlepšie tradície ľavicového myslenia na Slovensku.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

debata
Viac na túto tému: #2% dane