Návrat

11.03.2021 00:25

Predstavte si, že by vás vaše dieťa nemalo… V Návrate všetku našu energiu venujeme tomu, aby deti žili doma s rodičmi a budovali si s nimi bezpečné vzťahy.

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 31746209
Sídlo: Pluhová 1, 831 03 Bratislava
Bankové spojenie: SK14 3100 000­0 0040 0045 8­116
Adresa webovej stránky: https://navrat.sk/
Kontakt: 02/52 44 43 61, navrat@navrat.sk
Oblasť pôsobenia: deti

Aktivity a projekty:

  • Na Slovensku sú každý deň 3 deti odobraté z rodiny. Tím našich odborníkov a terénnych sociálnych pracovníkov pomáha viac ako 350 deťom z ohrozených rodín, aby dostali včasnú odbornú pomoc a predišlo sa tak strádaniu detí a ich oddeleniu od rodičov.
  • V prípade, že nemôžu vyrastať vo svojej rodine, vyhľadávame pre nich náhradné rodiny. Viac ako 500 náhradným rodinám poskytujú naši sociálni pracovníci a psychológovia dlhodobé a priebežné odborné poradenstvo a terapie.
  • Presadzujeme systémové a legislatívne zmeny v prospech rodinných foriem starostlivosti o deti, vzdelávame pracovníkov a odborníkov, ktorých práca a rozhodnutia majú dopad na životy tisícok detí na Slovensku.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

V minulom roku mnohé rodiny potrebovali naše odborné služby viac ako kedykoľvek predtým. Pandémia výrazne zasiahla do ich života.

Práve aj vďaka 2 % z dane sme mohli pružne reagovať na aktuálne potreby detí a rodín ponukou našich služieb, ktoré sme im šili na mieru. V minulom roku sme preto aj vďaka 2 % z dane napriek neistým časom navštevovali rodiny v ohrození, chodili sme do osád a sústredili sa na dôležité veci – vzťahy, bezpečie, jedlo a prinášanie nádeje.

Naďalej sme pripravovali záujemcov na náhradné rodičovstvo aby deti nezostali kvôli pandemickej situácii “zaseknuté” v inštitúciách. Vďaka online možnostiam sme rozšírili aj naše poradenstvo náhradným rodinám do menej dostupných regiónov. S rodinami sme intenzívnejšie riešili aj problémy s dištančnou výučbou a nedostatkom sociálnych kontaktov detí s rovesníkmi.

Prečo dať daň práve nám:

Vaše 2 % z dane pomôžu aby deti mohli žiť doma s rodičmi a aby rodiny nezostali sami, keď potrebujú odbornú pomoc. Aj vďaka 2 % tu vieme byť pre ne vždy, keď nás potrebujú, pretože na rozdiel od štátnych zdrojov či grantových prostriedkov s nimi vieme ihneď disponovať a pokryť nimi náklady na naše služby aj v čase, keď nedisponujeme inými zdrojmi.

Ďakujeme za vašu podporu a dôveru!

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#2% dane
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku