ProMaya

Podpora a rozvoj vzdelávacích a propagačných činností týkajúcich sa archeológie, histórie aj súčasnosti mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

19.03.2021 00:38
ProMaya

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 51449579
Sídlo: Štúrova 22/9, Bratislava – Staré Mesto 814 99
Bankové spojenie: SK2983300000002901405856
Adresa webovej stránky: http://www.promaya.sk
Kontakt: info@promaya.sk
Oblasť pôsobenia: veda

Aktivity a projekty:

Podpora slovenských vykopávok mayskej civilizácie v pralesoch Guatemaly.

Prednášky, workshopy, konferencie o mayskej kultúre, písme a histórii pre odborníkov aj širokú verejnosť.

Popularizácia mayskej kultúry medzi širokou verejnosťou, mládežou a deťmi, propagácia svetovo ocenených úspechov slovenských vedcov – mayológov.

Účasť na podujatiach zameraných na vedecké bádanie, spoznávanie kultúr a rôznych aspektov Mezoameriky.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2020:

Workshopy mayského hieroglyfického písma pre študentov a širokú verejnosť, ktoré organizujeme už 10 rokov pod názvom Bratislava Maya Meeting.

Prípravné práce na realizáciu slovenských vykopávok v Guatemale.

Prečo dať daň práve nám:

Slovenskí mayológovia patria medzi svetovo uznávaných odborníkov. Ich činnosť a výsledky sú vysoko oceňované v zahraničí, paradoxne nie však u nás na Slovensku. Aktivitami občianskeho združenia ProMaya sa snažíme podporovať ich činnosť priamo na archeologických vykopávkach v Guatemale. Zároveň však poznatky o mayskej civilizácie sú aj v súčasnosti aktuálne a máme sa všeobecne od tejto starovekej civilizácii čo naučiť.

V roku 2021 pripravujeme v Bratislave významnú medzinárodnú konferenciu 26. European Maya Conference, ktorá je určená študentom, mladým vedcom a širokej verejnosti. Je to prestížna udalosť, ktorá umožní aj slovenským účastníkom diskutovať s odborníkmi z celého sveta. Vašimi 2% tak prispeje na rozvoj slovenskej mayológie a stanete sa podporovateľom archeologických vykopávok v Guatemale. Zároveň umožníte, aby sa úspechy našich vedcov prezentovali aj na Slovensku a aj široká verejnosť získala možnosť naučiť sa napríklad základy mayského hieroglyfického písma, či dozvedieť sa nové poznatky o fascinujúcej mayskej civilizácii.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane