Svetielko nádeje

Sme občianske združenie zamerané na zlepšovanie a skvalitňovanie života detí a mladistvých s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodín.

03.03.2022 22:51
debata
Svetielko nádeje

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37889346
Sídlo: Detská fakultná nemocnica s poliklinikou, Nám. L. Svobodu 4, 974 09 Banská Bystrica
Bankové spojenie: SK83 1100 000­0 0026 2075 6­262
Adresa webovej stránky: https://www.svetielkonadeje.sk/
Kontakt: office@svetielkonadeje.sk
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Poskytujeme služby Psychosociálneho tímu (sociálny pracovník, liečebný pedagóg a psychológ) a nutričného terapeuta, pôsobiacich priamo na oddelení detskej onkológie v Banskej Bystrici.

Prevádzkujeme Detský mobilný hospic Svetielko nádeje, ktorého poslaním je bezplatne poskytovať paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a poskytovať podporu ich rodinám.

Poskytujeme prepravu detským onokologickým pacientom so sprievodom na vyšetrenia a liečbu v rámci Slovenska, ale aj zahraničia.

Prevádzkujeme dvojizbový byt priamo v areáli Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, ktorý slúži pre rodičov a príbuzných detí, ktoré sú hospitalizované na Klinike pediatrickej onkológie.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2021:

2% využívame každý rok na financovanie našich projektov na pomoc deťom s onkologickými a inými vážnymi, život limitujúcimi ochoreniami a ich rodinám.

Prečo dať daň práve nám:

Svetielko nádeje poskytuje odbornú aj ľudskú pomoc detským pacientom a ich rodinám už 20 rokov. Úzko spolupracujeme s Detskou fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Banskej Bystrici a špeciálne s jej detským onkologickým oddelením. Usilujeme sa pozitívne vplývať aj na verejnosť, aby aj ostatní ľudia dokázali citlivo vnímať situáciu týchto detí a rodín a vytvárali pre nich prostredie porozumenia, prijatia a pomoci. Ďakujeme za možnosť pomáhať spolu s vami.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy