Iniciatíva Inakosť

Iniciatíva Inakosť sa usiluje o to, aby Slovensko bolo krajinou, v ktorej sa so všetkými zaobchádza rovnoprávne, bez ohľadu na to, kým sú alebo koho milujú.

20.03.2022 23:41

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37995545
Sídlo: Rajská 4, 811 08 Bratislava
Bankové spojenie: SK46 8330 000­0 0024 0039 4­730
Adresa webovej stránky: http://inakost.sk
Kontakt: inakost@inakost.sk
Oblasť pôsobenia: iné

Aktivity a projekty:

Iniciatíva Inakosť sa vyše 15 rokov venuje podpore a obhajobe práv LGBTI+ komunity. Na dosiahnutie tohto cieľa realizujeme rôznorodé aktivity: poskytovanie sociálneho, psychologického a právneho poradenstva (www.inporadna.sk), organizovanie spoločenských, kultúrnych a športových akcií, vedenie diskusií, zdieľanie príbehov a skúseností, školenia a tréningy.

Navrhujeme opatrenia na zlepšenie života LGBTI+ ľudí zástupcom štátu, samospráv a firiem. Situáciu a názory komunity zisťujeme v pravidelnom celoslovenskom LGBTI+ prieskume (www.inakost.sk/tag/prieskum/). Každoročne organizujeme Filmový festival inakosti (www.ffi.sk) a Ceny Inakosti (https://inakost.sk/…ny-inakosti/).

Na čo šli 2 % z dane v roku 2021:

Príspevok z 2 % nám umožnil prevádzkovať priestory poradenského centra inPoradňa v Bratislave a dofinancovať viaceré aktivity ako napríklad podporné skupiny pre LGBTI+ ľudí, Ceny Inakosti a pod.

Prečo dať daň práve nám:

Utváranie komunity je pre nás najmä o zmene, či už pre jednotlivcov alebo pre širšiu spoločnosť. Vaše 2 % z daní nám umožnia poskytovať psychologické, sociálne a právne poradenstvo, organizovať spoločenské, kultúrne a športové akcie, viesť diskusie, zdieľať príbehy a skúseností. Tieto aktivity pomáhajú LGBTI+ ľuďom uniknúť z izolácie, dosiahnuť pomoc, keď ju potrebujú, rozvíjať sebauvedomenie a kolektívne povedomie a posilňujú ich na ich ceste za lepším životom.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy