Zväz skautov PLAST ukrajinsko-rusínskej národnosti na Slovensku

Mládežnícka organizácia pre deti a mládež patriacu do ukrajinsko-rusínskej resp. ukrajinskej národnosti vychádzajúca z tradícii ukrajinského skautingu PLAST.

02.02.2023 00:07
Zväz skautov "PLAST" ukrajinsko-rusínskej...
debata

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 17080673
Sídlo: Pajorova 14. 040 01 Košice
Bankové spojenie: SK84 0200 000­0 0000 2583 1­572
Adresa webovej stránky: http://karpaty-plast.sk/plast
Kontakt: taborkarpaty@gmail.com, sdohovic@gmail.com, +421 917 489 642
Oblasť pôsobenia: deti

Aktivity a projekty:

Od roku 1990 sme zorganizovali 25. ročníkov Letnej školy ukrajinistiky, ktoré boli súčasťou 28 letných táborov PLASTu (ukrajinského skautingu) s názvom KARPATY, krátkodobé pobyty pre mládež, medzinárodné výmenné pobyty (Dánsko, Grécko, Taliansko, Bulharsko a Ukrajina), Medzinárodný seminár v rámci projektu Mládež v akcii, viacero seminárov pre vedúcich – odborný pedagogický dozor MLÁDEŽ JE NAŠA BUDÚCNOSŤ.

Rozvíjame aj činnosť skautských oddielov PLASTu v Košiciach, Prešove a Bratislave a v spolupráci s ukrajinským skautingom PLAST v Anglicku, na Ukrajine a v Poľsku sme spúoluorganizátorom Školy ľadu vo Vysokých Tatrách so zameraním na skialpinizmus, ľadolezectvo. Sme tiež spoluorganizátorom rôznych kultúrno-spoločenských podujatí, najmä v spolupráci s Ukrajinským národným zborom Karpaty z Košíc.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Na financovanie aktivít skautských oddielov PLASTu v Košiciach, spolufinancovanie letného tábora a krátkodobých táborov – Sviatok jari pre mladších skautov a Školy ľadu pre starších skautov, na spolufinancovanie aktivít na pomoc Ukrajine.

Prečo dať daň práve nám:

Sme jediná mládežnícka organizácia so zameraním na ukrajinsko-rusínsku resp. ukrajinskú národnostnú menšinu, ktorej prvotným a základným cieľom od vzniku v roku 1990 je zachovanie bohatých tradícii tejto národnostnej menšiny a výchova detí a mládeže k hrdosti na svoje korene.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy