Veslársky klub Šintava

Veslársky klub Šintava je jedným z 5 klubov na Slovensku, venuje sa najmä práci s mládežou a za svoju 38 ročnú existenciu vychoval niekoľko reprezentantov.

02.02.2023 00:18
Veslársky klub Šintava
debata

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 31827586
Sídlo: 371, 92551 Šintava
Bankové spojenie: SK89 0900 000­0 0000 2408 8­254
Adresa webovej stránky: http://www.veslo-sintava.sk
Kontakt: veslo@veslo-sintava.sk
Oblasť pôsobenia: šport

Aktivity a projekty:

V súčasnosti v našom klube trénujú deti, ktoré sa pravidelne zúčastňujú súťaží na Slovensku ale aj zahraničí. Ďalej mládež od 15 rokov, ktorých cieľom sú vrcholové juniorské podujatia alebo preteky olympijských nádejí. Aj náš klub každý rok organizuje veslársku regatu aj s medzinárodnou účasťou. Vedenie klubu postupne pracuje na modernizácii športového vybavenia t.j. lode, veslá, klubové auto, posilňovňa, atď. Najmä oprava a nákup lodí prestavujú pre klub najväčšie výdavky

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Nákup športových potrieb, oprava lodí a sústredenia

Prečo dať daň práve nám:

Keďže na Slovensku aktívne pôsobí len 5 klubov, veslovanie je šport, ktorý veľa ľudí nepozná a taktiež nie je dostatočne finančne podporovaný. Veslovanie je u nás stále netradičný vodný šport a preto sa snažíme o propagáciu, získavanie sponzorov, dotácii prostredníctvom viacero možností. V našom klube v Šintave sa snažíme skvalitniť tréningový proces nákupom a modernizáciou veslárskeho vybavenia a priestorov.

Financovanie týchto aktivít by aj bez použitia príspevkov 2% z dane nebolo možné, pretože len základná tréningová loď pre začiatočníkov stojí vyše 3000 €. Všetko vybavenie a priestory na tréning financuje klub z príspevkov od SVZ, obce, 2% z daní a z členských príspevkov. Náš klub má v súčasnosti ---aktívnych členov, ktorým sa venujú traja skúsení tréneri. Venujeme sa najmä mládeži od 10 do 23 rokov, s ktorými sa pravidelne zúčastňujeme na súťažiach na Slovensku, Česku aj v Maďarsku.

Taktiež každý rok organizuje aj náš klub jednodňovú regatu v Šintave. Za niekoľkoročné pôsobenie veslárskeho klubu sme vychovali niekoľko reprezentantov, ktorí sa pravidelne zúčastňovali na vrcholových podujatiach v juniorských aj seniorských kategóriách. V budúcnosti je našim cieľom pokračovať v budovaní zázemia pre talentovaných veslárov z nášho regiónu a poskytovať im čo najlepšie podmienky, čo bez väčšej finančnej podpory v budúcnosti nebude možné.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy