Príbeh včely

Poslaním OZ je osveta včelárenia, prepojenie prostredia, v ktorom žijeme s našimi dennými aktivitami a životom hospodársky významných zvierat - našich včiel.

02.02.2023 00:22
debata

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 52139361
Sídlo: Kuzmányho 37, 040 01, Košice
Bankové spojenie: SK45 7500 000­0 0040 2753 7­885
Adresa webovej stránky: http://pribehvcely.sk
Kontakt: 0948 255 551
Oblasť pôsobenia: živ. prostredie

Aktivity a projekty:

  • osveta včelárenia
  • poradenstvo pre začínajúcich aj pokročilých včelárov
  • výsadba medonosných rastlín a stromov
  • exkurzie na mestskú aj vidiecku včelnicu
  • ochutnávky medu a výrobkov včiel
  • exkurzia vo včelárskej dielni
  • šetrné spracovanie vosku, výroba sviečok
  • spolupráca na ekoprojektoch

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

2% z dane sme použili na zveľadenie okolia včelnice, kde sme vysadili stromy lipy malolistej a veľkolistej. Veľa času a energie sme investovali do výsadby levanduľového hájiku. Nezabudli sme ani na našu dielňu, kde sme rozšírili park zariadení o ekologickú nerezovú slnečnú voskotopku

Prečo dať daň práve nám:

Viete, že najväčším prínosom včely pre ľudstvo je opeľovanie? Ako je to prepojené s chutným ovocím, zeleninou, trendom poľnohospodárenia a životom vôbec?

Cieľom je príkladnou činnosťou poukázať na možnosti menších komunít a jednotlivcov zveľaďovať prostredie, v ktorom žijeme (vysádzať rastliny, nepoužívať škodivú chémiu,…). Vytvorenie možností pre zapojenie dobrovoľníkov, mladej generácie a tých, ktorí by mohli mať k robeniu pozitívnych krokov a včeláreniu blízko, vidíme v našom združení ako cestu budúcnosti. Veríme, že každý pozitívny čin je základom udržania alebo zlepšenia prostredia, v ktorom žijeme a zároveň ďalším „Príbehom včely“.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy