Ronald McDonald House Charities, n.o.

RMHC zlepšuje podmienky hospitalizácie pre vážne choré deti a ich rodiny v slovenských nemocniciach od roku 2003 rekonštrukciami a nákupom vybavenia.

03.02.2023 22:21
Ronlad McDonald House Charities, n.o.
debata

Právna forma: Nezisková organizácia poskytujúca všeobecne prospešné služby
IČO: 36 077 496
Sídlo: Lamačská cesta 5278/1A, 841 04 Bratislava
Bankové spojenie: SK39 1100 000­0 0029 4403 8­072
Adresa webovej stránky: http://rmhc.sk
Kontakt: info@rmhc.sk, +421 915 878 663
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Zakupujeme moderné zdravotnícke prístroje a vybavenie a rekonštruujeme nemocničné izby a detské oddelenia. Pomohli sme tak v už 11 slovenských nemocniciach od Bratislavy cez Banskú Bystricu, Žilinu až po Košice za viac ako 850 000 eur. Desaťtisícom malých pacientov a ich blízkym sme zlepšili podmienky počas ťažkých chvíľ hospitalizácie a spríjemnili proces uzdravovania. Snažíme sa, aby rodiny aj počas pobytu v nemocnici zostali spolu. Rodina nablízku je ten „najlepší liek“, ktorý pozitívne ovplyvňuje liečbu.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

V roku 2022 organizácia RHMC podporila 4 slovenské nemocnice. Finančná pomoc pokryla rekonštrukciu haly návštev, čakární a 6 izieb v košickej detskej nemocnici, spoločných priestorov detskej kliniky v Nitre a oddelenia dojčiat v Martine, aj nákup vybavenia pre detskú nemocnicu v Banskej Bystrici.

Okrem nemocničných projektov zahŕňajúcich rekonštrukcií u, nezisková organizácia RHMC prispela sumou 55 000 eur na úhradu ubytovania pre slovenské a ukrajinské rodiny s dieťaťom liečiacim sa s aktívnym onkologickým ochorením na Klinike detskej onkológie a hematológie v Bratislave.

Prečo dať daň práve nám:

Budeme vďační, ak sa 2 % tento rok rozhodnete venovať neziskovej organizácii RMHC.

Pomôžete s nami v ďalších nemocniciach na Slovensku chorým deťom a ich rodinám zostať počas hospitalizácie spolu v prostredí, ktoré čo najviac pripomína domov. Podpora rodiny v ťažkých časoch počas liečby pre deti znamená veľmi veľa.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy