Alej na Prameni

Vysádzame zelenú oázu - lipovú alej, desiatky jedlých krov, trvalky, lúku, založili sme včelnicu. Realizujeme workshopy s prírodnou tematikou, pikniky, koncerty.

03.02.2023 22:07
debata

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 54294967
Sídlo: Pramenistá 1017/32, 949 01 Nitra
Bankové spojenie: SK98 0200 000­0 0045 4525 4­156
Adresa webovej stránky: https://www.facebook.com/AlejnaPrameni
Kontakt: alejnaprameni@gmail.com
Oblasť pôsobenia: regionálny rozvoj

Aktivity a projekty:

V minulom roku sme realizovali komunitné výsadby lipovej aleje, trvalkových záhonov, medonosnej lúky, jarných cibuľovín. Vysadili sme levanduľové políčko a založili včelnicu. Zrealizovali sme 8 workshopov s prírodnou tematikou pre verejnosť a 6 projektových dní pre deti z blízkej školy a z blízkeho okolia. Na jeseň sme uskutočnili piknik spojený s koncertom. Do všetkých aktivít sú zapojení dobrovoľníci všetkých vekových kategórií.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Z financií uhradíme ďalšiu rastlinnú výsadbu – stromy, trvalkové záhony, jarné cibuľoviny, medonosnú lúku, zabezpečíme prvky drobnej záhradnej architektúry, ako sú záhradné lavičky a pergoly. Rozšírime včelnicu o ďalšie úle a umožníme školám zažívať v Aleji vzdelávanie a oddychové aktivity. Zrealizujeme jesenný piknik spojený s koncertom.

Prečo dať daň práve nám:

Budovanie Aleje sa stretlo s milou odozvou, projekt si okamžite získal množstvo priaznivcov z okolia, ale aj ďalších miest, pretože v neustále sa zahusťujúcej výstavbe zostáva pre veľké množstvo obyvateľov z okolitých sídlisk prístupnou zeleňou poskytujúcou aj sociálny, kultúrny a vzdelávací rozmer. Máme za sebou množstvo práce, nádherné výsadby, príjemné akcie – workshopy, dielničky pre deti, komunitné výsadby, piknik, koncert. Želáme si, aby sa miesto stalo oázou pokoja, spomalenia, vzájomnej podpory, prepájania generácií, ľudských stretnutí a príbehov. Radi vás u nás privítame.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy