Folklórny súbor ROZVADŽAN

Folklórny súbor ROZVADŽAN z Trenčianskych Stankoviec patrí medzi folklórne skupiny, ktoré prezentujú autentický folklór z trenčianskeho regiónu.

08.02.2023 01:55
debata
Folklórny súbor ROZVADŽAN

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42152682
Sídlo: Rozvadze 550, 913 11 Trenčianske Stankovce
Bankové spojenie: SK4483300000002500300789
Adresa webovej stránky: http://www.rozvadzan.sk
Kontakt: https://www.rozvadzan.sk/kontakt/
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

Organizovanie folklórneho festivalu Stankovské zvony, podpora Detského folklórneho súboru Lampášik, zachovanie kultúrneho dedičstva z trenčianskeho regiónu, zrealizovanie jedinečného živého orloja, Vianočné stretnutia s koledami pri zvonici, účasť na festivaloch ako napríklad Trenčianske folklórne slávnosti, festivaly v Myjave, v Prahe, v Taliansku – Lido di Jesolo. Organizovanie sústredení, pomoc si zrealizovaní a výsadbe Ovocnej aleje so stromami zo starých regionálnych odrôd.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

2 % by sme využili na realizáciu IV. ročníka folklórneho festivalu Stankovské zvony, kde chceme pozvať folklórne skupiny nielen z okolia, ale aj zo zahraničia.

Prečo dať daň práve nám:

Aj vďaka Vašim príspevkom môže byť zrealizovaný IV. ročník folklórneho festivalu Stankovské zvony, ktorý teší množstvo ľudí. Záleží nám na uchovaní tradičnej ľudovej kultúry, a preto sa snažíme vzbudiť záujem hlavne mladších občanov z Trenčianskych Stankoviec.

Ľudové zvyky, kroje, či výšivky, sú vzácnym dedičstvom, ktoré sme dostali po našich najbližších. Práve preto sa o naše kroje s láskou staráme a snažíme sa ich zachovať aj v elektronickej podobe pre ďalšie generácie. Folklórny súbor Rozvadžan sa venuje autentickému folklóru, čiže tomu, ako reálne žili naši predkovia v Trenčianskych Stankovciach. Vo svojich vystúpeniach pripomíname, ako to v minulosti vyzeralo pri stavaní mája, na svadbe, pri priadkach, na muzike, pri odvode na vojnu, ako ženy spievali na Ďura a množstvo iných dôležitých \„dedinských\“ udalostí. Príďte si aj Vy k nám pozrieť, ako v minulosti žili naši predkovia.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy