Zjednotení za mier

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

08.02.2023 02:30
debata
Zjednotení za mier

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 53413491
Sídlo: Čsl. parašutistov 212/7, Bratislava – mestská časť Nové Mesto 83103
Bankové spojenie: SK7783300000002802063897
Adresa webovej stránky: http://www.zjednotenizamier.sk
Kontakt: ikompisova@gmail.com
Oblasť pôsobenia: iné

Aktivity a projekty:

  • Organizácia Medzinárodného mierového fóra Zjednotení za mier a iných podujatí
  • Predkladanie petícií (napr. petície Nech je Slovensko poslom mieru v srdci Európy s podporou viac ako 30 000 občanov SR)
  • Písanie článkov a analýz s mierovou tematikou, zviditeľňovanie a podpora inšpiratívnych osobností zasluhujúcich sa o rozvoj mierových vzťahov, podpora esperanta ako medzinárodného jazyka mieru, vystupovanie v médiách s cieľom propagácie mieru
  • Podávanie pripomienok k legislatívnym návrhom (napr. podanie hromadnej pripomienky k Návrhu na uzavretie Dohody o spolupráci v oblasti obrany medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Spojených štátov amerických s podporou viac ako 21 000 občanov SR).

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Našou hlavnou aktivitou bol mierový pochod za diplomatické riešenie ukrajinského konfliktu, ktorý sa pod názvom MIER NA PRVOM MIESTE! uskutočnil 21. septembra 2022 (Svetový deň mieru) na Hodžovom námestí v Bratislave. Súčasťou akcie bola aj výzva vyše štyridsiatich osobností spoločenského, vedeckého a kultúrneho života zo Slovenskej i Českej republiky, ktoré sa obrátili na vlády a hlavy oboch štátov, aby namiesto posielania zbraní, predlžovania vojny a ďalšieho krviprelievania vyvinuli maximálny tlak na diplomatické vyriešenie konfliktu.

Prečo dať daň práve nám:

Sme jediné autentické mierové združenie na Slovensku, ktoré sa snaží o vytváranie kultúry mieru ako hlavného predpokladu mierového spolužitia všetkých ľudí na Zemi. Úlohou našej iniciatívy je aj osveta obyvateľstva a jeho získavanie pre myšlienky mierového hnutia, aby sa zabránilo ďalším vojnám. Snažíme sa spájať všetkých ľudí dobrej vôle v spoločnom úsilí za mier, porozumenie a spravodlivosť. Chceme povýšiť mierové hnutie na vyššiu úroveň. Nechceme byť iba obrancami mieru, ale aj jeho tvorcami.

Sme presvedčení, že pravý mier je len ten bez zbraní, preto presadzujeme, aby sa tlak na zvyšovanie zbrojenia nahradil odzbrojovaním a aby sa mentalita nepriateľstva nahradila porozumením, toleranciou a solidaritou. Našou snahou je, aby Slovenská republika podporovala mierovú spoluprácu so všetkými štátmi, aktivity smerujúce k odstraňovaniu napätia medzi štátmi, ako aj znižovanie výdavkov na zbrojenie a ich použitie pre realizáciu práva na rozvoj. Vychádzame z presvedčenia, že mier je najvyššou hodnotou ľudstva, od ktorej závisí aj budúca existencia Slovenskej republiky.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy