ProMaya

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

08.02.2023 02:39
debata
ProMaya

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 51449579
Sídlo: Štúrova 22/9, Bratislava – Staré Mesto 814 99
Bankové spojenie: SK2983300000002901405856
Adresa webovej stránky: http://www.promaya.sk
Kontakt: info@promaya.sk
Oblasť pôsobenia: veda

Aktivity a projekty:

  • archeologické výskumy starovekých mayských sídiel v Guatemale vykonávané slovenským tímom vedcov pod vedením Prof. Milana Kováča, už od roku 2008, ktorých výsledky sú svetovo vysoko oceňované
  • workshopy lúštenia mayského hieroglyfického písma pre študentov aj širokú verejnosť
  • popularizačné prednášky o mayskej kultúre, histórii aj súčasnosti mayských komunít pre širokú verejnosť a školy
  • aktivity priamo v Guatemale a v Mexiku, kde podporujeme projekty zachovania kultúry a tradícií súčasných mayských komunít

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

2% z dane v roku 2022 sme využili na realizáciu podujatia 10. Bratislava Maya Meeting, sympózium a workshopy, ktoré boli určené študentom, odbornej aj širokej verejnosti.

Prečo dať daň práve nám:

V roku 2023 občianske združenie ProMaya pripravuje opäť sériu prednášok a workshopov zameraných na mayské písmo a nové poznatky o mayskej civilizácii. Radi by sme zrealizovali výstavu svetových úspechov slovenských archeológov, ktorí už 15. rokov realizujú vykopávky v Guatemale a ich činnosť nie je dostatočne známa slovenskej verejnosti. Podpora vedy a vzdelávacích aktivít je veľmi dôležitá. Práve v dobe rôznych dezinformácií a konšpiračných teórií je každá aktivita, ktorá prináša vedecké poznanie a podporuje kritické myslenie vítaná či už je zameraná na deti, mládež alebo širokú verejnosť.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy