1. Slovenský futbalgolfový a footgolfový klub Carpathians Slovakia

1. SFGK Carpathians Slovakia je jedným z najúspešnejších slovenských klubov v novom kombinovanom športe, FOOTGOLF, v ktorom sa spája futbal s pravidlami golfu.

08.02.2023 23:14
debata
1. Slovenský futbalgolfový a footgolfový klub Carpathians Slovakia

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 45780064
Sídlo: Pezinok
Bankové spojenie: SK92 8330 000­0 0021 0139 5­573
Adresa webovej stránky: http://footgolfcarpathians.sk
Kontakt: Rastislav Blaško, 0917 218 579
Oblasť pôsobenia: šport

Aktivity a projekty:

1. Slovenský futbalgolfový a footgolfový klub CARPATHIANS SLOVAKIA oslavuje ako občianske združenie v roku 2023 svoje 10. výročie života. Súťaží najmä v novom rýchlo rozvíjajúcom sa športe FootGolf, v ktorom Slovensko patrí do svetovej a európskej špičky. V uplynulej footgolfovej sezóne 2022 klub vybojoval bronzové medaile – dva razy v tímovej súťaží za 3. miesto v Slovenskej FootGolfovej Tour (majstrovstvá Slovenska) a Slovenskom FootGolfovom Pohári.

V súťažiach jednotlivcov mal klub dvoch majstrov Slovenska, jedného v kategórii muži nad 46 rokov – seniori a v kategórii juniori do 16 rokov.

1. SFGK Carpoathians Slovakia organizuje v spolupráci so Slovenskou FootGolfovou Asociáciou aj druhú najvyššiu súťaž Karpatská regionálna footgolfová liga a Zimná Karpatská footgolfová liga, ktoré sú určené pre registrovaných a aj nových začínajúcich hráčov a hráčky FootGolfu všetkých vekových kategórií a pohlaví.

Hráči klubu sú držiteľmi dvoch bronzových medailí v národnom tíme Slovenska na majstrovstvách Európy tímov EURO FOOTGOLF 2019 v Anglicku a 2021 v Maďarsku. Koncom mája pôjdu hráči klubu aj na 4. majstrovstvá sveta vo FootGolfe.

Okrem toho pripravujeme väčšie zapojenie detí a juniorov do FootGolfu, športu, v ktorom by raz mohli víťaziť vo farbách Slovenska na olympiáde, majstrovstvách Európy a sveta.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

V uplynulom roku sme použili 2% na podporu hráčov klubu, vrátane najlepšieho slovenského juniora, pri ich účasti na súťažiach a turnajoch na Slovensku a v zahraničí.

Medzi náklady patrí najmä športové oblečenie a obuv, lopty, štartovné poplatky za účasť na turnajoch, poplatky na tréningoch za použitie footgolfových ihrísk, cestovné náklady.

Prečo dať daň práve nám:

Deti a mládež potrebujú pohyb. Naším cieľom je zapojiť čo najviac nových začínajúcich mladých športovcov do FootGolfu, v čom sme úspešní, keďže v uplynulých dvoch sezónach bol najlepším slovenským juniorom práve hráč z nášho klubu, ktorý čoskoro prejde do mužskej kategórie a hľadáme nové talenty, juniorov, deti.

Preto 2 % chceme použiť práve na materiálno-športovú podporu deti, juniorov, ktoré budú raz bojovať za slovenský národ, farby Slovenska na olympiáde, majstrovstvách sveta a Európy. Ako sme uviedli, je to najmä úhrada nákladov na tréningy, štartovné na turnajoch, cestovné náklady a športové oblečenie. Časť z 2 % by sme použili na podporu hráčov klubu na majstrovstvá sveta, domácich a zahraničných turnajoch.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy