Ľudová hudba Bystrianka

Uchovávame a šírime nehmotné kultúrne dedičstvo v podobe tradičnej slov. piesne a ľudovej hudby. Zameriavame sa na autentickú podobu interpretovaných regiónov.

20.02.2023 22:49
debata

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 42085829
Sídlo: Sládkovičova 34/11, 059 21 Svit
Bankové spojenie: SK56 0900 000­0 0004 9380 1­745
Adresa webovej stránky: http://www.bystrianka.sk
Kontakt: Mgr. Monika Bobríková, +421 911 131 881, lh@bystrianka.sk
Oblasť pôsobenia: kultúra

Aktivity a projekty:

ĽH Bystrianka sa zameriava na výchovu mladých a talentovaných muzikantov a spevákov. Okrem hudobnej zložky združuje aj ženskú spevácku skupinu Bystrianka. Každoročne účinkuje ĽH na množstve domácich festivaloch, slovenský folklór šíri aj za hranicami SK. Temperamentným a zanieteným podaním vždy nadchne množstvo divákov a poslucháčov. Okrem množstva rôznorodých vystúpení sa každoročne zúčastňuje súťažných prehliadok. Spoluúčinkuje aj ako sprievodná hudba folklórnych tanečných skupín. Vydali sme 3 CD, posledné – vianočné CD sa nám podarilo vydať v roku 2021, jeho tvorba trvala kvôli koronavírusu dva roky. Minulý rok sme k nemu natočili nový videoklip.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Časť minuloročných 2% z daní sme použili na zhotovenie nových krojových súčiastok pre ľudovú hudbu a čiastočnej aj spevácku skupinu. Finančné prostriedky z 2% vyzbieraných minulý rok putovali najmä na tvorbu nových videoklipov, obnovu webovej stránky, kúpu klobúkov, topánok a krpcov pre muzikantov a speváčky. Tento rok plánujeme začať nahrávať nové CD s našimi obľúbenými pesničkami.

Prečo dať daň práve nám:

Keďže našu hudbu tvoria iba 4 kmeňoví členovia, je veľmi ťažké uchádzať sa o Vaše 2% z daní v porovnaní s inými združeniami, ktoré majú omnoho viac členov. Keďže žijeme pod Tatrami – v regióne s vysokou nezamestnanosťou, oslovujeme touto cestou aj prispievateľov 2% z iných regiónov. Máme veľký elán a zanietenie šíriť a uchovávať slovenský folklór, robíme tak už vyše tridsať rokov, nezištne pomáhame mladým muzikantom, zapájame medzi seba aj spevácku a tanečnú zložku. Pripravujeme pre Vás ďalšie CD s našimi najobľúbenejšími piesňami.

Veríme, že s Vašou pomocou sa nám to podarí! Ď A K U J E M E !

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy