Svetielko nádeje

Svetielko nádeje pomáha deťom a mladistvým s onkologickým alebo iným vážnym ochorením a ich rodinám.

24.02.2023 22:18
debata

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 37889346
Sídlo: Detská fakultná nemocnica s poliklinikou, Nám. L. Svobodu 4, 974 09 Banská Bystrica
Bankové spojenie: IBAN: SK83 1100 000­0 0026 2075 6­262
Adresa webovej stránky: https://www.svetielkonadeje.sk
Kontakt: Tel.: +421 908 073 073 E-mail: office@svetielkonadeje.sk
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Kľúčové projekty Svetielka nádeje:

Psychosociálny tím na detskej onkológii Tento projekt zahŕňa pomoc psychológa, sociálneho pracovníka a liečebného pedagóga.

Detský mobilný hospic V detskom mobilnom hospici poskytujeme paliatívnu starostlivosť nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom v ich domácom prostredí a zároveň podporujeme ich rodiny.

Nutričná terapia Vplyvom liečby sa negatívne mení výživový stav detí, okrem iného sa dostavuje nechutenstvo, zvracanie, zápal sliznice a afty v ústnej dutine, môže výrazne narastať podkožný aj brušný tuk, súčasne sa môže strácať veľké množstvo aktívnej svalovej hmoty, a preto je u takmer všetkých pacientov žiadúca nutričná intervencia, ktorá má výrazný vplyv na úspešnosť liečby.

Prepravná služba Autom Svetielka nádeje prepravujeme deti s ich doprovodom z nemocnice domov, z domu na hospitalizáciu, na kontrolné vyšetrenia a na liečbu do zahraničia.

Ubytovanie rodičov počas hospitalizácie detí Rodičom poskytujeme v dvoch bytoch Svetielka nádeje možnosť prenocovania. Napr.: mama je s dieťaťom hospitalizovaná kvôli jeho dlhodobej liečbe na oddelení a keď ich príde navštíviť otec a súrodenci, môžu sa ubytovať v jednom z bytov Svetielka nádeje, ktoré sú v blízkosti nemocnice.

Kanisterapia Kanisterapia je terapia za účasti špeciálne vycvičených psov s cieľom znížiť stres a úzkosť detského pacienta vyplývajúce zo sprievodných znakov liečby.

Všetky projekty a služby poskytuje Svetielko nádeje chorým deťom a ich rodinám bezplatne.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Čo sa nám podarilo v roku 2022 hlavne vďaka Vám a vašim 2 % z dane pokukázaných Svetielku nádeje:

37 novým detským onkologickým pacientom a ich rodinám sme poskytli naše služby na detskom onkologickom oddelení, vrátane balíčka prvého kontaktu ako aj poradenstva a služieb nášho psychosociálne­ho tímu.

V rámci projektu prepravná služba sme najazdili 148 378 km a uskutočnili 798 prepráv. Službu využilo 62 rodín, z toho do zahraničia sme absolvovali 10 prepráv s 5 deťmi na zákroky a konzultácie do Českej republiky a Nemecka.

Pacientom sme uhradili doplatky za lieky vo výške 24 813 € a v rámci hospicovej starostlivosti lieky vo výške 2 924, 46 €.

Poskytli sme bezplatné ubytovanie pre rodinných príslušníkov počas návštev pri dlhodobej liečbe. Túto službu v roku 2022 využilo 42 rodín, 89 osôb a celkovo išlo o 906 prenocovaní.

Tím detského mobilného hospicu sa postaral o 21 detí. Lekári a sestričky zrealizovali 152 návštev, najazdili 18 351 km a starali sa o deti s bydliskom do 2 hodín jazdy autom.

Deťom v detskom mobilnom hospici sme zapožičali 31 zdravotníckych prístrojov a pomôcok.

Zrealizovali sme stretnutie rodín pre rodiny po strate dieťaťa, výlet do Chorvátska pre vyliečené deti a rodinné výlety do Bojníc a Tatralandie.

Zabezpečili sme stravu pre hospitalizovaných rodičov v celkovej hodnote 16 537, 83 €, čo predstavovalo 3 709 obedov.

Dobrovoľníci v rámci projektu Dobrovoľnícka návštevná služba na detskej onkológii odpracovali 206,5 hodín a desiatky ďalších na podujatiach Svetielka nádeje ako aj v rámci pomoci s nákupmi pre hospitalizované rodiny počas pandemických opatrení.

Prečo dať daň práve nám:

Víziou Svetielka nádeje je, aby bola všetkým deťom a rodinám na Slovensku poskytnutá všetka a tá najlepšia pomoc a podpora, ktorú potrebujú pri zvládaní závažného, najmä onkologického, ochorenia dieťaťa. Zároveň, aby bola zabezpečená potrebná prevencia a včasná diagnostika závažných ochorení detí a mladistvých na najvyššej medicínskej úrovni.

Našim veľkým snom je vybudovanie a prevádzkovanie respitného centra pre rodičov, ktorí sa dlhodobo starajú o nevyliečiteľne choré dieťa, aby v ňom načerpali nové sily.

Od svojho vzniku v roku 2002 (áno, oslávili sme 20. výročie) sme poskytli pomoc viac ako 870 deťom s onkologickým a iným vážnym ochorením a ich rodinám. Vďaka vašej podpore môžeme naďalej účinne pomáhať. Ďakujeme.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy