Liga proti Reumatizmu - Klub Motýlik

Pomáhame pacientom s lupusom, ktorí sa cítia osamelí a izolovaní, šírime povedomie a informácie o tomto zriedkavom ochorení medzi verejnosťou aj lekármi.

12.03.2023 23:22
debata
Liga proti reumatizmu - Klub Motýlik

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 318221420014
Sídlo: Slatinská 8, 82107 Bratislava
Bankové spojenie: SK44 0200 000­0 0030 4731 5­556
Adresa webovej stránky: http://www.klubmotylik.sk
Kontakt: info@klubmotylik.sk
Oblasť pôsobenia: zdravie

Aktivity a projekty:

Naše OZ je zamerané hlavne na vzájomnú pomoc a poradenstvo pri rozličných problémoch a ťažkých životných situáciách, v ktorých sa pacienti so Systémovým lupusom erythematosus (SLE) a príbuznými autoimunitnými chorobami ocitnú. Zameriava sa na šírenie povedomia o tejto chorobe. Pripravuje vzdelávacie prednášky pre pacientov a širokú verejnosť.

Uverejňuje edukačné príspevky na Facebookovej stránke Lupus Klub Motýlik.

Podporuje pohybové aktivity, Nordic Walking, jogu.

Spolupracuje s tuzemskými a medzinárodnými organizáciami, čím otvára nové možnosti v prospech pacientov.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Nakoľko sme OZ s celoslovenskou pôsobnosťou, prerozdelili sme finančné prostriedky tak, aby ich mohli využiť všetci naši členovia.

V oblasti vzdelávania sme zorganizovali webináre a prednášky s odbornými lekármi.

V oblasti podpory zdravia sme umožnili členom čerpať „Príspevok pre zdravie“ na zakúpenie masáží, rehabilitácií, cvičení a iných prospešných fyzických aktivít.

Podporujeme NW chôdzu.

Do vianočnej pošty sme pre našich členov zakúpili poukážky na nákup vitamínov a výživových doplnkov.

Prečo dať daň práve nám:

Podpora šírenia povedomia o ochorení systémový lupus erythematosus napomáha včasnej diagnostike nových pacientov. Na Slovensku je ešte stále veľa pacientov, ktorým stanovenie diagnózy trvá aj roky. Našim cieľom je šíriť osvetu a základnú informovanosť o tejto chronickej chorobe, informovať verejnosť a zo zdravotných pracovníkov, najmä všeobecných lekárov, o výskyte tejto vážnej choroby. Edukáciou chceme pacientom umožniť lepšie spoznať ich diagnózu, priblížiť im riešenie problémov a napomôcť rýchlejšie dosiahnutie remisie ochorenia.

Aktívna účasť na konferenciách v zahraničí nám otvára nové možnosti plodnej spolupráce v prospech pacientov s SLE v medzinárodnom kontexte. Účasť našich delegátov na konferenciách a všetky naše ciele, dokážeme zabezpečiť len pomocou našich podporovateľov.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy