Jaskyniarska skupina Spišská Belá

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

24.03.2023 19:45
debata

Právna forma: Občianske združenie
IČO: 31990274
Sídlo: Spišská Belá, korešpondenčná adresa Továrenská 14, 05901 Spišská Belá
Bankové spojenie: SK0402000000000032831562
Adresa webovej stránky: http://www.speleo-spisskabela.sk
Kontakt: lplucinsky@gmail.com, 0944214107
Oblasť pôsobenia: živ. prostredie

Aktivity a projekty:

Prieskum a výskum krasových javov Vysokých a Belianskych Tatier, Pienin a čiastočne aj pseudokrasu Levočských vrchov. Ich dokumentácia a prezentácia v odborných mediách. Priblíženie problematiky jaskyniarstva pre laickú verejnosť prostredníctvom prednášok a názorných prezentácií. Ide o stále pokračujúci prieskum vo vysokých horách Slovenska, ktorý je podmienený získavaním nových, mladých záujemcov o túto športovo – vednú disciplínu.

Na čo šli 2 % z dane v roku 2022:

Poskytnuté prostriedky boli použité na nákup hlavne istiacich prostriedkov, kotiev, lán, karabín do jaskyne Javorinka. Na nákup čerpacej techniky do nesprístupnených častí Belianskej jaskyne, keďže v našich jaskyniach ide väčšinou o priepasťové, alebo komínové priestory. V minulom roku sme zakúpili špičkový merací prístroj na mapovanie jaskýň BRIC4, čo nás finančne dosť vyčerpalo

Prečo dať daň práve nám:

Jaskyniarstvo je odborne – športová činnosť, ktorú si členovia našej skupiny financujú z vlastných peňazí. Je to náročná činnosť na čas a peniaze, preto využívame aj túto možnosť, ako zabezpečiť našu činnosť. Krasové oblasti Slovenska ponúkajú veľké možnosti pre ďalšie objavy podzemných priestorov. Ich dokumentáciu, mapy, filmy, fotografie zabezpečujú dobrovoľní jaskyniari aj z našej skupiny. Po nás nastupujú odborníci – archeológovia, paleontológovia, geo a hydrológovia atď. a takto vzniká niečo, čo môžeme poskytnúť budúcim generáciám.

Podkladom na obsah tejto stránky je voľne dostupný webformulár. Pravda poskytnuté údaje overuje, no v prípade poukázania dvoch percent dane odporúčame overiť si kľúčové údaje prijímateľa (názov, právna forma, IČO) v oficiálnom zozname vedenom Notárskou komorou SR.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #2% dane
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy