O dva mesiace bude diaľnica z Bratislavy do Žiliny kompletná

18.03.2010 17:06
most, diaľnica, Považská Bystrica
Považská Bystrica - budovanie estakády. Autor:

O dva mesiace spojí Bratislavu a Žilinu kompletne dokončená diaľnica. Jediný nedostavaný, takmer desaťkilometrový úsek ponad Považskú Bystricu sa totiž podarí dostavať v predčasnom májovom termíne. Potvrdil to hovorca Združenia Sverepec-Vrtižer Tomáš Šarluška.

Združenie stavia prvú etapu diaľnice od Sverepca po centrum, kde je aj dominanta stavby, skoro kilometer dlhá estakáda ponad obytnú časť mesta. Diaľničný úsek cez Považskú Bystricu bude otvorený v plnom profile.

Šarluška hovorí, že všetky úseky sú už pred dokončením, čakajú ich posledné úpravy ako zaizolovanie, položenie asfaltového koberca, vybudovanie betónových zvodidiel, protihlukových bariér a úprava svahov. "Môžeme povedať, že termín máj je absolútne reálny na sprevádzkovanie úseku. Máme informácie, že ani na druhom úseku (od centra po Vrtižer stavia Združenie Manín) nie je problém,” uviedol.

Cena oboch úsekov diaľnice sa pohybuje okolo 300 mil. eur. Na výstavbu diaľničného úseku prispela sumou 263,47 mil. eur Európska únia. Prvé štúdie diaľničného úseku cez Považskú Bystricu vznikli ešte v 60. rokoch minulého storočia. Niektorí občania žiadali, aby úsek išiel cez tunel mimo mesto. Protest voči schválenému variantu podali až na Najvyšší súd SR, ale ten ich žalobu zamietol. Najťažší úsek diaľnice ponad centrum mesta malo združenie pôvodne sprejazdniť až na jeseň, napokon pristúpilo na predvolebný termín.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk