Cargo sa nevyhne privatizácii

14.10.2010 18:58
vlak, železnice, trať, koľaje
Ilustračné foto Autor:

Súčasná vláda podľa slov jej premiérky Ivety Radičovej bude privatizovať železničnú spoločnosť Cargo a nepodstatné podiely štátu v ostatných spoločnostiach.

„Vstup investorov do podnikov, ktoré sú permanentne v dlhoch, mám na mysli Cargo, teda železnice, kde pôžička je asi v nedohľadne, minister financií by to asi formuloval s istotou, je proces, ktorý má zabrániť tomu, aby sa celá ťarcha dlhu prenášala opäť na občanov a to vo forme zdražovania cestovných lístkov alebo náhrad za dopravu,“ povedala premiérka Radičová.

Vládna koalícia po nástupe k moci otvorene hovorila o možnom vstupe strategického investora aj do bratislavského letiska, či teplárenských spoločností, v ktorých má štát stopercentné podiely. „Čo sa týka tých štátnych podnikov tam je návrh len v tých prípadoch, kde zostalo štátu, že pol percenta, jedno percento, čo je samo o sebe nezmysel lebo to nedáva žiadnu možnosť vplyvu na chod takéhoto podniku,“ povedala na margo možnej privatizácie Radičová.

Podľa premiérky sa v súčasnosti intenzívne pripravuje aj transformácia nemocníc. „A to z dôvodu dlhov, ktoré permanentne v týchto zariadeniach sú. Transformácia, odlžovanie a zároveň sprístupnenie zdravotníckej starostlivosti je zadanie pre najbližší rok,“ konštatovala Radičová.

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku