Vláda predá Telekom do konca roka

, 14.02.2014 05:00

Menšinový podiel štátu v Slovak Telekome má do konca roka zmeniť majiteľa. Slovensko totiž vo štvrtok s nemeckým väčšinovým akcionárom Deutsche Telekom podpísalo memorandum, ktoré určuje ako bude prebiehať dopredaj 49-percentného podielu štátu.

Podpis dohody potvrdil minister hospodárstva Tomáš Malatinský. „Teraz bude nasledovať výber poradcov a investičných bánk a štát svoj podiel môže predať do 9 mesiacov, prostredníctvom burzy cenných papierov,“ vyhlásil Malatinský.

Ministerstvo by chcelo, aby si dohodu mohli prečítať na webe všetci Slováci. Zatiaľ ale nemá originálne verzie dokumentov a tiež je otázne, či s tým nebude mať problém nemecká strana. Deutsche Telekom má podľa privatizačnej zmluvy uzavretej počas Dzurindovej vlády predkupné právo na odkúpenie podielu štátu v Slovak Telekome. Memorandum na tom nič nemení.

S dopredajom podielu začala ešte Radičovej vláda, vtedajšia šéfka Fondu národného majetku Anna Bubeníková (SDKÚ) pre Pravdu vyhlásila, že štát predajom získa asi miliardu eur.

#Slovak Telekom #Deutsche Telekom
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Zimona 10

Kytica Zimona 10

37,99
Smútočná kytica krémové ruže

Smútočná kytica krémové ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk