Veritelia bauMaxu pristúpia na odpis dlhu

08.09.2015 08:00

Veritelia rakúskej siete hobbymarketov bauMax pristúpili na návrh, že odpíšu 40 percent jej dlhu. Uviedli to v pondelok zdroje rakúskej agentúry APA. Súhlas veriteľov by tak mohol otvoriť cestu k avizovanému prevzatiu väčšiny predajní konkurenčnou nemeckou spoločnosťou Obi.

Súhlas s odpisom dlhu znamená zmiernenie dlhovej záťaže vo výške približne 400 miliónov eur, uviedli zdroje. Medzi veriteľov zadlženej spoločnosti bauMax patria banky Raiffeisen, Erste Group a Bank Austria. Žiadna z nich sa k veci nechcela vyjadrovať.

BauMaxu, podobne ako iným európskym hobbymarketom, uškodila horšia situácia na trhu s bývaním. Spoločnosť vykonáva reštrukturalizačný plán, na ktorom sa dohodla s veriteľskými bankami.

Nemecká sieť hobbymarketov Obi minulý týždeň potvrdila, že chce prevziať asi dve tretiny zo 105 predajní rakúskeho konkurenta bauMax v Rakúsku, v Českej republike, na Slovensku a v Slovinsku. Časť obchodov bauMax v Českej republike získa poľský investor, uviedla bez ďalších podrobností APA.

#Obi #bauMax
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla farebný amarylis

Perla farebný amarylis

32,99
Lady červené ruže a hypericum

Lady červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk