Kúp si americkú káru. Automobilové odbory v USA chystajú kampaň

17.02.2017 07:14
Dennis Williams, UAW
Šéf odborového zväzu United Auto Workers (UAW) Dennis Williams. Autor: ,

Americký odborový zväz automobilového priemyslu United Auto Workers (UAW) chystá reklamnú kampaň na podporu nákupov automobilov vyrábaných v Spojených štátoch.

Povedal to vo štvrtok novinárom šéf UAW Dennis Williams. Odbory využívajú ochranársky trend nastolený prezidentom Donaldom Trumpom.

Ten po svojom nástupe varoval americké aj ďalšie automobilky pred tým, aby na americkom trhu predávali vozidlá vyrobené v cudzine.

UAW teraz diskutuje o podobe reklamy a Williams naznačil, že by sa mohla inšpirovať úspešnými kampaňami typu „Buy American“ z minulosti. Podľa neho odbory chcú využiť súčasné „hnutie“ za návrat priemyselných pracovných miest, ktoré v minulých desaťročiach prešli do lacnejších krajín, ako je Mexiko.

Predák UAW ocenil Trumpa za to, že tlačí na americké automobilky, aby prestali dovážať svoje vozidlá do USA z Mexika, a že sľubuje prepracovať obchodnú dohodu NAFTA s Kanadou a Mexikom. Povedal, že odborári budú presviedčať ľudí, aby nekupovali auta, ktoré neboli vyrobené v USA.

„Ak to nebolo vyrobené v Amerike, nekupujte to,“ povedal Williams v detroitskej odborovej centrále. Poukázal na to, že najväčšia americká automobilka GM dováža z Mexika vozidlá Chevrolet Cruze a z Číny dováža model SUV Buick Envision. „Mohli by sa vrátiť aj bojkoty,“ citovala šéfa UAW agentúra Reuters.

#automobilky #USA
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
28,99
Sweet rose mix pink

Sweet rose mix pink

33,99
Elite ruža red

Elite ruža red

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk