Skúška pred čiastočnou úzáverou pri križovatke Blatné bola uspokojivá

Skúška záchranných zložiek pri križovatke Blatné na plánovanú čiastočnú uzáveru počas rekonštrukcie diaľnice D1 dopadla podľa hodnotenia Prezídia Policajného zboru SR uspokojivo.

diaľnica, D1, cesta, blatné
Ilustračné foto
Autor: ,

„V danom úseku bola premávka síce zhustená, ale plynulá a kolóny sa vytvorili kvôli dvom škodovým udalostiam v úseku pred obmedzením v strednom jazdnom pruhu, ktoré boli bezodkladne odstránené. Zhustená premávka bola najviac 2,5 kilometra s časovou stratou 5 – 10 minút v čase od 6.45 hod do 7.30 hod, potom už bez komplikácií a zdržania,“ spresnila pre denník Pravda hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová.

Polícia predpokladá, že pri ďalšom teste v piatok 24.3.2017, keď bude čiastočná uzávera v smere z Bratislavy, je väčší predpoklad zhustenej premávky. „Záleží však aj na disciplinovanosti vodičov pri rešpektovaní pokynov vyplývajúcich z dopravných značiek a zariadení resp. pokynov príslušníkov Policajného zboru,“ uviedla Baloghová.

Čítajte viac

Podľa Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) sa rekonštrukcia diaľnice D1 pri križovatke Blatné neďaleko Senca začne od prvého apríla. Práce potrvajú až do novembra tohto roku. „Rekonštrukcia diaľnice D1 je potrebná z dôvodu realizácie nového cementobetónového krytu vozovky a prác súvisiacich s výstavbou diaľničnej križovatky Blatné,“ uvádzajú diaľničiari v tlačovej správe.

Doprava bude počas nasledujúcich mesiacov presmerovaná len do jedného pásu diaľnice v štvorpruhovom usporiadaní. Práce najskôr začnú v pravom jazdnom páse diaľnice a teda vozidlá idúce z Bratislavy budú presmerované do ľavého pásu. Následne po rekonštrukcii dôjde k otočeniu situácie a do druhej časti diaľnice budú presmerované automobily prichádzajúce od Trnavy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Súvisiace články:

Emmanuel Macron

Euro prudko posilňuje, silu mu dávajú Macronove výsledky

23.04.2017 23:00

Euro v úvode obchodovania v Ázii posilnilo voči doláru o dve percentá a vyšplhalo sa na 1,09395 USD, najviac za päť a pol mesiaca.

pacient, pacienti, lekár, cakaren

Drucker avizuje lekárom za nedovolené poplatky 10-tisícové pokuty

23.04.2017 20:00

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky.

policia, hrad

Summit obmedzí dopravu v hlavnom meste

23.04.2017 19:31

Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, Juraj Ondrejčák,

V prípade 'piťovcov' zasadne v stredu najvyšší súd

23.04.2017 19:27

Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K.