Saudi naznačili, že obmedzenie ťažby ropy treba predĺžiť

Saudskoarabský minister ropného priemyslu Chálid al-Falíh vo štvrtok naznačil, že dohodu o obmedzení ťažby medzi členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a ďalšími producentmi bude potrebné predĺžiť.

Jeho vyjadrenie z konferencie v metropole Spojených arabských emirátov Abú Zabí môže mať významný dopad vzhľadom na kľúčovú pozíciu Saudskej Arábie v ropnom karteli OPEC, uviedla agentúra AP.

Čítajte viac

Štáty OPEC-u a jedenásť krajín, ktoré nie sú členmi kartelu, sa v závere minulého roka dohodli, že v prvej polovici tohto roka spoločne znížia ponuku ropy o 1,8 mil. barelov denne, aby podporili ceny a obnovili rovnováhu medzi ponukou a dopytom na svetových trhoch. Generálny tajomník OPEC-u Mohammad Barkindo v stredu uviedol, že zúčastnené krajiny zvažujú, či majú predĺžiť dohodu o obmedzení ťažby. Existujúce zásoby ropy sa síce od novembra „významne znížili“, proces je ale „pravdepodobne pomalší, ako sa očakávalo“, povedal Barkindo pre agentúru AP.

Emmanuel Macron

Euro prudko posilňuje, silu mu dávajú Macronove výsledky

23.04.2017 23:00

Euro v úvode obchodovania v Ázii posilnilo voči doláru o dve percentá a vyšplhalo sa na 1,09395 USD, najviac za päť a pol mesiaca.

pacient, pacienti, lekár, cakaren

Drucker avizuje lekárom za nedovolené poplatky 10-tisícové pokuty

23.04.2017 20:00

Ambulantní lekári sa už dozvedeli, aké pokuty ich čakajú, ak budú od pacienta pýtať nedovolené poplatky.

policia, hrad

Summit obmedzí dopravu v hlavnom meste

23.04.2017 19:31

Mesto plné zahraničných delegácií, obmedzenia pre peších aj dopravu, v uliciach plno policajtov. Bratislava od nedele hostí šéfov parlamentov členských krajín Európskej únie.

specializovany trestny sud, Pitovci, ZVJS, Juraj Ondrejčák,

V prípade 'piťovcov' zasadne v stredu najvyšší súd

23.04.2017 19:27

Najvyšší súd SR má na stredu vytýčené ďalšie verejné zasadnutie, kde má rozhodnúť o odvolaní údajného šéfa zločineckej skupiny Ľuboša F. a bývalého policajta Milana K.