Po roku rekonštrukcie otvorili most v Čadci

14.07.2017 19:29

Po vyše ročnej rekonštrukcii je od piatka otvorený horelický most v Čadci. Obnovené spojenie po ceste prvej triedy I/11 by malo odľahčiť vnútromestskú dopravu a zlepšiť nepriaznivú dopravnú situáciu na Kysuciach.

Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, náklady na výstavbu mosta dosiahli približne 8 miliónov eur a boli financované zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra.

Nový most Horelica na ceste I/11 v Čadci.
Nový most Horelica na ceste I/11 v Čadci. Autor: SITA, Jana Birošová

„V rámci stavby bol vybudovaný úplne nový mostný objekt vedený ponad železničnú trať, areál čistiarne odpadových vôd a rieku Kysuca. Doprava na ceste I/11 v mieste výstavby bola obmedzená,“ uviedla hovorkyňa ministerstva dopravy a výstavby Karolína Ducká. V čase demolácie pôvodného a výstavby nového mosta bola cesta v danom bode úplne neprejazdná.

Cesta I/11 je významným cestným dopravným spojením medzi Českou republikou a mestom Žilina, slúži aj ako obchádzková trasa v čase nehody alebo výkonu údržby tunela Horelica na diaľnici D3. „Pred troma rokmi bol do užívania odovzdaný nový mestský obchvat. Avšak jednu z jeho kľúčových častí – most, bolo treba zbúrať a nanovo postaviť,“ dodala Ducká.

Komplexné riešenie dopravy pre Čadcu a okolie prinesie dobudovanie úseku diaľnice D3 Čadca Bukov – Svrčinovec v roku 2020. Po jeho dobudovaní bude scelených spolu dvadsať kilometrov cesty z Čadce až na hranice s Poľskom.

#Most #Čadca
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk