Volkswagen v Británii dáva šrotovné za staré dízle

01.09.2017 09:57

Nemecká automobilka Volkswagen spúšťa v Británii nový program šrotovného pre naftové vozidlá. Zákazníkom ponúkne zľavu až do výšky 6000 libier, ak pri kúpe nového automobilu odovzdajú svoje staré vozidlo.

Programu sa zúčastnia všetky značky skupiny Volkswagen, ktoré sa predávajú v Británii, vrátane českej značky Škoda. Informuje o tom v piatok server BBC na svojich internetových stránkach.

Podobný program spustil Volkswagen v Nemecku, kde za starý dízlový automobil ponúkli zákazníkom zľavu až do výšky 10 000 eur. Nieje vylúčené, že sa podobná akcia neskôr rozšíri aj na ďalšie trhy.

Naftové automobily sa dostali do centra pozornosti pre problémy Volkswagenu s emisiami oxidu dusného. V septembri 2015 spoločnosť Volkswagen v reakcii na obvinenia amerických úradov uznala, že softvér, ktorý umožňuje manipulovať s testami, má v približne 11 miliónov dízloch po celom svete.

Rôzne formy šrotovného už v Británii zaviedli aj ďalšie automobilky vrátane značiek BMW, Ford, Hyundai, Mercedes-Benz a Vauxhall, upozorňuje server BBC. Japonská Toyota v piatok oznámila, že v Británii bude zákazníkom pri kúpe nového auta poskytnutý bonus za staré vozidlo až do výšky 4000 libier.

#automobilky #emisie #Volkswagen
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk