V Air Berlin zrazu ochorelo dvesto pilotov. Firma to považuje za nelegálny štrajk

12.09.2017 16:18

Nemecká letecká spoločnosť Air Berlin, ktorá v auguste vyhlásila bankrot, uviedla, že jej existencia je ohrozená tým, že 200 pilotov v utorok náhle nahlásilo práceneschopnosť zo zdravotných dôvodov. Podľa firmy očividne ide o nelegálny štrajk.

Firma Air Berlin bola nútená zrušiť vyše 100 letov vrátane transatlantických spojení, čo spôsobilo chaos na niekoľkých nemeckých letiskách.

Generálny riaditeľ spoločnosti Air Berlin Thomas Winkelmann obvinil pilotov z toho, že sa „zahrávajú s ohňom“, keďže zrušené lety budú firmu stáť niekoľko miliónov eur a stane sa menej atraktívnou pre potenciálnych kupcov. „Stabilná prevádzka je nevyhnutnou podmienkou pre úspešné rokovania,“ povedal Winkelmann. „Je to jediný spôsob, ktorým môžeme zachrániť čo najviac pracovných miest,“ poznamenal.

Nemecké médiá informovali, že firma Air Berlin je v spore s pilotmi v otázke presunu zamestnancov k novému majiteľovi. Spoločnosť Air Berlin vyhlásila bankrot minulý mesiac po niekoľkých stratových rokoch. Firma Etihad, letecký prepravca emirátu Abú Zabí, ktorá je najväčším akcionárom Air Berlin, totiž uviedla, že už nebude poskytovať financie. Konečný termín pre podávanie ponúk na prevzatie Air Berlin je piatok.

#Air Berlin #aerolinky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

Irigo Aranžmán veniec Home oranžový

73,99
Elite ruža cream grand

Elite ruža cream grand

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk