Apple predstavil iPhone X s rozoznávaním tváre

, 12.09.2017 21:53

Nový displej, schopnosť rozoznávať tváre a odolnosť voči vode. Tieto a ďalšie inovácie ponúka nový iPhone X, ktorý v utorok v Kalifornii predstavila americká spoločnosť Apple.

Technologický gigant ukázal aj novú verziu hodiniek Apple Watch a vylepšenú televíziu Apple TV. Zároveň predstavil aj telefóny iPhone 8 a iPhone 8 plus.

Viceprezident spoločnosti Apple Phil Schiller...
Viceprezident spoločnosti Apple Phil Schiller predstavuje nový iPhone X. Autor: SITA/AP, Marcio Jose Sanchez

iPhone X už nemá displej z tekutých kryštálov (LCD), ale displej OLED, ktorý využívá technológiu organických elektroluminis­cenčných diód a poskytuje jasnejšie farby a väčší kontrast. Displej OLED je tenší, čo umožňuje dať väčší priestor batériám.

Model iPhone X má skleněeý povrch na prednej aj zadnej strane, uviedol na prezentácii riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook. Displej prístroja má uhlopriečku 5,8 palca a je vyrobený zo skla a nerezovej ocele, čo má zabezpečiť vodovzdornosť a odolnosť voči prachu.

Prístroj už tiež nemá domovské tlačítko, takzvaný home button, ktoré bolo doposiaľ charakteristickým znakom iPhonu. Namiesto toho ho otvára poklepanie na obrazovku.

Jeho cena v USA začína na úrovni 999 dolároch. Obednať ho bude možné až v októbri a prvé dodávky by mali prísť v novembri.

Animoji - animované smajlíky, ktoré po...
Animoji - animované smajlíky, ktoré po naskenovaní tváre "ožijú" na obrazovke telefónu iPhone. Autor: Reuters, Stephen Lam
#iPhone #Apple
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk