Apple chce byť významným televíznym hráčom, spája sa so Spielbergom

11.10.2017 09:37

Spoločnosť Apple sa v rámci snahy o expanziu do televízneho vysielania spojí s režisérom Stevenom Spielbergom. Výrobca iPhonov chce vrátiť na obrazovky 30 rokov starý Spielbergov seriál Neuveriteľné príbehy.

Dúfa, že tak získa predplatiteľov pre svoju internetovú filmovú ponuku a bude konkurovať digitálnym sieťam firiem Netflix, Amazon, Hulu a HBO, napísala agentúra AP.

Denník The Wall Street Journal informoval, že Apple si zaistil práva na Neuveriteľné príbehy. Apple však odmietol dohodu komentovať.

Seriál, ktorý vysielala NBC v rokoch 1985 až 1987, získal päť ocenení Emmy za zmes príbehov z oblasti sci-fi a hororu. V hodnotení však seriál nikdy nebol veľkým hitom.

Pre Spielberga dohoda znamená návrat k televízii. Spielberg si skôr, ako začal natáčať filmy pre kiná, urobil meno v roku 1971 réžiou filmu Duel pre ABC. Medzi jeho najznámejšie filmové hity patria Čeľuste, E.T – Mimozemšťan, Jurský Park, Zachráňte vojaka Ryana či filmy s Indiana Jonesom. Za film Schindlerov zoznam získal Oscara za najlepšiu réžiu.

Apple chce do vlastných programov v budúcom roku investovať zhruba jednu miliardu USD. V súčasnosti ponúka už dva seriály prostredníctvom svojej streamovacej služby Apple Music, a to Planet of the Apps a Carpool Karaoke, žiadny sa však nestretol s výraznejším ohlasom.

Do desiatich dielov seriálu Neuveriteľné príbehy chce investovať viac ako 50 miliónov USD. Zatiaľ však nie je známe, kedy sa seriál začne vysielať, ani či Apple chce ponúknuť seriál prostredníctvom svojho obchodu iTunes alebo na inej platforme.

#Apple #Steven Spielberg
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
24,99
Perla Ruža Color

Perla Ruža Color

34,99
Rozeta

Rozeta

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk