Belgičania chcú stavať v Detve nový závod

12.10.2017 17:51

Výstavbu nového závodu na výrobu komponentov pre automobilový priemysel plánuje v priemyselnom parku v Detve spoločnosť Punch, ktorá je súčasťou rovnomennej belgickej skupiny.

Príchod investora ešte musí schváliť mestské zastupiteľstvo, ktoré bude o ňom rokovať v utorok 17. októbra. Agentúru SITA o tom informovala referentka pre styk s verejnosťou z Mestského úradu v Detve Zuzana Juhaniaková.

V prvej fáze by po spustení plnej výrobnej prevádzky malo v novom výrobnom závode vzniknúť vyše 300 nových pracovných miest. Dodatočných vyše 200 pracovných miest by malo vzniknúť príchodom budúceho nájomcu časti výrobného závodu, o ktorom informácie zatiaľ nezverejnili. Súčasťou investície bude aj priemyselný vývoj nových produktov a výrobných nástrojov. Investor chce najneskôr v priebehu roku 2019 vybudovať dve výrobné haly, administratívnu budovu a ďalšie obslužné stavby. Do roku 2023 plánuje spoločnosť ďalšie rozšírenie výrobného závodu. Mesto Detva vybuduje po hranicu priemyselného parku prístupovú komunikáciu a inžinierske siete.

Ako ďalej informovala Juhaniaková, plánovaná výrobná prevádzka patrí do ľahkého priemyslu a nebude mať negatívne dopady na životné prostredie. „Pri hľadaní investora sme kládli dôraz na vytvorenie väčšieho počtu nových pracovných miest, čím by sa znížila nezamestnanosť v našom regióne, ďalej na to, aby výrobný program investora bol ekologicky nezávadný“, ozrejmil primátor mesta Ján Šufliarský.

Investícia nadviaže na dlhoročnú tradíciu strojárskej výroby na Podpoľaní a má potenciál výrazne znížiť nezamestnanosť v regióne. Realizácia investície sa prejaví aj tvorbou nepriamych pracovných miest u regionálnych dodávateľov.

Rokovania investora s mestom Detva sa v priebehu roka 2017 uskutočňovali aj za účasti Ministerstva hospodárstva SR a Slovenskej agentúry pre rozvoj investícií a obchodu. Belgická skupina Punch Automotive vyrába automatické prevodovky. Spoločnosť disponuje dizajnérskymi, inžinierskymi a výrobnými prevádzkami v Európe a taktiež predajnými pobočkami v Ázii, pričom v roku 2016 zamestnávala vyše 1 200 zamestnancov a dosiahla obrat približne 400 miliónov eur.

#investícia #Detva
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla ruža srdce color valentín

Perla ruža srdce color valentín

44,99
Kytica Sweet Lady Lollipop Zlatá Studňa Lotos Levanduľa

Kytica Sweet Lady Lollipop Zlatá Studňa Lotos Levanduľa

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk