Kiska v košickej pobočke IT spoločnosti T-Sytems: Je to pýcha Slovenska

17.10.2017 13:11

Prezident SR Andrej Kiska v utorok navštívil spoločnosť T-Systems Slovakia. Krátko sa stretol s vybranými zamestnancami firmy a potom rokoval s vedením.

„Spoločnosť T-Systems je pýchou Slovenska a druhý najväčší zamestnávateľ na východnom Slovensku. Potešilo ma, keď šéf spoločnosti povedal, že košická pobočka patrí medzi najúspešnejšie z celého sveta a na Slovensku sú úžasní ľudia,“ povedal na krátkom brífingu po skončení návštevy prezident Kiska.

Prezident SR Andrej Kiska (druhý sprava) počas...
Prezident SR Andrej Kiska (druhý sprava) počas prehliadky priestorov spoločnosti T-Systems Slovakia v Košiciach. Autor: SITA, Ivan Fleischer

Kiska dodal, že na prístupe tejto firmy k ľuďom, na tom ako spolupracuje s vysokými školami vidieť, že sa stala súčasťou a myslí na región východného Slovenska. A je úlohou vlády, aby pomáhala v tomto regióne takýmto zamestnávateľom, aby myslela na školstvo, na zdravotníctvo a skvalitňovanie života v tomto regióne.

Ako povedal výkonný riaditeľ T-Systems Slovakia Daniel Giebel, návšteva prezidenta Andreja Kisku je pre spoločnosť a zamestnancov veľkou poctou. „Je výrazom uznania za to, čo sa podarilo vybudovať a za dobrú prácu, ktorú robíme,“ povedal Giebel. Doložil, že spoločnosť začínala pred jedenástimi rokmi s dvadsiatimi ľuďmi a vyrástla na firmu, ktorá má viac ako štyritisíc ľudí.

#T-Systems #IT #Andrej Kiska
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
25,99
Lady farebné trsové ruže a orchidey

Lady farebné trsové ruže a orchidey

39,99
Kytica Zimona 20

Kytica Zimona 20

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk