Brusel schválil investičnú pomoc Maďarska pre MOL

25.10.2017 15:12

Európska komisia schválila investičnú pomoc Maďarska pre petrochemický závod rafinérskej skupiny MOL v sume 131 mil. eur.

Komisia o tom informovala v stredu, pričom uviedla, že pomoc pre závod MOL Petrolkémia Zrt v meste Tiszaújváros je v súlade s pravidlami Európskej únie pre štátnu pomoc. „Táto podpora prispeje k rozvoju regiónu severného Maďarska a zároveň zachová konkurenciu na spoločnom trhu,“ uviedla EK.

Investičná pomoc zo strany maďarskej vlády podporí plán MOL-u investovať celkovo 874 mil. eur do výroby polyolov a propylénglykolov v jeho existujúcom závode v meste Tiszaújváros. Očakáva sa, že projekt vytvorí nové pracovné miesta v oblasti, ktorá má nárok na regionálnu pomoc. EK zistila, že štátna pomoc je obmedzená na nevyhnutné minimum, keďže firme iba kompenzuje náklady vzniknuté tým, že projekt zrealizuje v Tiszaújvárosi a nie v inej oblasti.

Skupina MOL je integrovaná, medzinárodná ropná a plynárenská spoločnosť s centrálou v Budapešti. Pôsobí vo viac ako 30 krajinách, zamestnáva 25 tisíc ľudí a má viac ako sto rokov skúseností v odvetví rafinérskeho priemyslu. V súčasnosti má MOL výrobné aktivity v ôsmich krajinách a prieskumné aktíva v trinástich krajinách. Prevádzkuje štyri rafinérie a dva petrochemické závody v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvátsku. Skupina MOL tiež vlastní sieť dvetisíc čerpacích staníc v desiatich krajinách strednej a juhovýchodnej Európy.

#Maďarsko #Európska komisia #MOL
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku