Únia chce od Británie 2,7 miliardy eur, zrátala jej colné podvody

08.03.2018 19:29

Európska komisia žiada od Británie 2,7 miliardy eur pre clá na obuv a textil z Číny, ktorá nebola zaplatená v dôsledku podvodov.

Výzva na uhradenie peňazí je prvým krokom v právnom konaní, ktoré by sa mohlo skončiť na Súdnom dvore Európskej únie. Britská vláda podľa hovorcu neuznáva odhad vzniknutých strát prezentovaný komisiou.

Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) vlani v marci uviedol, že Británia roky ignorovala rozsiahle colné podvody s tovarom dovezeným z Číny, a spôsobila tak Európskej únii značné straty, ktoré by mala nahradiť. Podvody sa podľa vyšetrovateľov týkali tovaru dovážaného z Číny do Británie, ktorého veľká časť bola určená pre čierny trh v iných častiach EÚ, napísal server BBC.

„Dovozcovia sa v Spojenom kráľovstve vyhýbali plateniu veľkého objemu ciel pomocou falošných faktúr a nesprávnych colných vyhlásení,“ uviedla Európska komisia. Británia ale tvrdí, že komisia používa metodiku, ktorá import nadhodnocuje a na stanovenie vzniknutej ujmy nie je vhodná.

„Pozorne preštudujeme formálne oznámenie zo strany komisie a v patričnom čase predložíme odpoveď,“ uviedol hovorca britskej vlády. „Británia chce pokračovať v úzkej spolupráci s úradom OLAF a s komisiou v oblasti colných podvodov,“ dodal.

#Európska komisia #OLAF #Veľká Británia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

29,99
Perla farebné ruže valentín

Perla farebné ruže valentín

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk