Úvery na bývanie prekročili 26 miliárd eur

01.09.2018 14:05

Objem úverov na bývanie na konci júla tohto roka dosiahol 26,2 miliardy eur. Medziročne objem úverov vzrástol o 2,6 miliardy eur, medzimesačne sa však znížil o 48,3 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Úvery stavebného sporenia na konci siedmeho mesiaca tohto roka dosiahli úroveň 2,36 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Slovenský regulátor od začiatku roka upravil vykazovanie údajov o poskytnutých úveroch. Dôvodom je legislatívna zmena hypotekárneho bankovníctva a následné zmeny vo výkazníctve od začiatku tohto roka. Po novom tak nie sú k dispozícii časové rady o podkategóriách úverov na bývanie.

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, kde predstavoval 27,85 %. Za ňou nasledovala VÚB s 20,62 % podielom a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,23 %.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,94 %. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB stavebná sporiteľňa.

#úvery #hypotéka #bývanie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
39,99
Flower box červený ovál červené a krémové ruže

Flower box červený ovál červené a krémové ruže

42,99
Sweet červené ruže a hypericum

Sweet červené ruže a hypericum

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk