Kryptomeny padajú, ale nie tá, ktorá vznikla ako vtip

12.09.2018 08:17

Súčasný trh digitálnych mien je v silnom útlme. Od začiatku roka stratil okolo 640 miliárd dolárov a každý krátky vzostup vystriedal ďalší neľútostný výpredaj. Vtipné je, že za posledných 30 dní spevnila len kryptomena s názvom dogecoin, ktorá vnikla z recesie. Píše to agentúra Bloomberg.

Mena dogecoin bola vytvorená v roku 2013 ako paródia na internetový mem Doge, ktorý vtedy ovládal internet. Mem Doge je založený na obrázkoch psej rasy Shiba doplnených nápismi s vtipným vnútorným monológom.

Za posledný zhruba mesiac sa hodnota dogecoinu podľa serveru OnChainFX, ktorý sleduje kryptomeny, zvýšila asi o 160 percent.

Prečo zrovna dogecoin? Odpovedať na túto otázku je rovnako ťažké ako povedať, prečo má táto minca vôbec nejakú hodnotu. Avšak internetom koluje teória, že na popularite získala, keď bola v polovici júla pridaná do obľúbenej aplikácie pre bezplatné obchodovanie na burze Robinhood.

Aj keď to môže vyzerať ako slabý dôvod pre zvýšenie ceny, pointa môže spočívať v ľahkom prístupe k tejto minci. Čím jednoduchšie sa dá minca nakúpiť a obchodovať s ňou, tým väčší balík peňazí sa do takéhoto obchodu môže vložiť.

#kryptomeny
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku