20,114 poslanciPS/SPOLU
15,723 poslanciSmer
12,072 poslanciĽSNS
9,692 poslanciKDH
9,622 poslanciSaS
5,251 poslanecOĽaNO
4,960 poslancovSMK
4,090 poslancovSNS

Rušia priame letecké spojenie medzi Košicami a Bratislavou

19.12.2018 15:06

Košické letisko upravilo letový poriadok, pretože České aerolínie (ČSA) rušia od 11. januára 2019 priame letecké spojenie Košice – Bratislava – Košice. Pre TASR to potvrdila Jana Tomková z Letiska Košice s tým, že k zmene došlo na základe oficiálneho oznámenia leteckej spoločnosti.

„Po piatich rokoch úspešnej spolupráce sme nútení z našej destinačnej mapy vymazať priame letecké spojenie medzi Košicami a Bratislavou,“ povedala.

„Za obdobie december 2013 až december 2018 sme na pravidelných linkách spoločnosti České aerolínie medzi Bratislavou a Košicami ročne vybavili približne 12 000 cestujúcich. Pri predpokladanom počte 540 000 vybavených cestujúcich za rok 2018 teda ide o 2,2 percenta cestujúcich. Naďalej však cestujúci z letiska Košice môžu využívať priame letecké spojenie do Prahy prevádzkované spoločnosťou ČSA, ktoré ostáva nemenné deväťkrát týždenne,“ povedala Tomková.

Cestujúci využívajúci letecké spojenie na trase Košice – Bratislava – Košice, ktoré bolo prevádzkované šesťkrát týždenne, budú podľa nej môcť využiť alternatívne letecké spojenie so spoločnosťou Austrian Airlines do a z Viedne prevádzkované 12-krát týždenne. Pripomenula, že medzi letiskom Viedeň a Bratislavou premávajú traja autobusoví dopravcovia v 20-minútových intervaloch s nástupišťom priamo pri termináli letiska Viedeň.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice Michael Tmej pripomenul, že keď končí letecké spojenie, pre letisko, mesto či región to nie je pozitívna správa. „Priame letecké spojenie Košíc a Bratislavy napomáhalo znižovaniu regionálnych rozdielov medzi západom a východom Slovenska. Jednoznačne našou snahou bude aj v spolupráci s bratislavským letiskom a Ministerstvom dopravy a výstavby SR hľadať leteckého prepravcu, ktorý by toto spojenie mohol obnoviť,“ dodal s tým, že v krátkom čase to však z pohľadu košického letiska nebude možné.

#Bratislava #Košice #letisko Košice
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
47,99
Elite ružové ruže srdiečka

Elite ružové ruže srdiečka

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk