Penta kupuje ďalšie lekárne, jej biznis s liekmi prekračuje miliardu eur

09.01.2019 08:00

Česko-slovenská investičná skupina Penta Investments sa tesne pred koncom minulého roka dohodla na kúpe rumunskej siete lekární Belladonna. Transakciu v súčasnosti posudzuje tamojší protimonopolný úrad.

Uviedol to web Euro.cz. Penta do lekární vstupuje prostredníctvom svojho reťazca Dr. Max. Hovorca Penty Ivo Mravinac nechcel na otázku ČTK transakciu komentovať. Penta už teraz v Rumunsku vlastní vyše 600 lekární a je jednotkou na tamojšom trhu.

Do reťazca Belladonna patrí 93 predajných miest, časť lekární ale pôsobí pod značkou Farmacia 1 pre nízkonákladový segment, a tie súčasťou akvizície podľa rumunských webov nie sú. Penta by tak mohla získať 40 až 50 lekární.

„Investičná stratégia Dr. Maxa sa nijako nezmenila, počítame s ďalšími akvizíciami na všetkých trhoch, kam Dr. Max vstúpil. K lekárenskej sieti Belladonna však zatiaľ nie je možné poskytnúť bližšie informácie,“ povedal webu Mravinac.

Dr. Max patrí k najväčším reťazcom v strednej a východnej Európe. Holding má lekárne na Slovensku, v Česku, v Poľsku, v Srbsku a Rumunsku, kde prevzala okrem iného sieť A & D Pharma. Celkový počet lekární Dr. Max v šiestich krajinách Európy sa pohybuje okolo 2000. Tržby celého holdingu prekročili v roku 2017 tretíkrát za sebou miliardu eur. Vlani Penta oznámila, že s lekárenskou sieťou Dr.Max chce vstúpiť na čínsky trh.

#Penta #lieky #Dr.Max
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku